يك بازي موفق ديگر از سري لگو
بازي با دكتر جونز
نام اينديانا جونز علاوه بر فيلم هايش، خاطره بازي هاي خوبي را در ذهن گيمرها زنده مي كند. يك بازي ماجرايي بسيار خوب قديمي و دو بازي اكشن ماجرايي هيجان انگيز تحت نام اينديانا جونز ديده
مي شوند. به هر حال ايده گشت و گذار در مقبره هاي قديمي و حل كردن معماهاي باستاني هميشه لذت بخش است. جديد ترين بازي اينديانا جونز هم نمره درخشاني در كارنامه اين سري مي گيرد.
پس از موفقيت لگواستاروارز همه به صورت جو گير به سمت اين سبك هجوم آوردند. منتظر لگو بتمن يا لگو هيلو هم بايد باشيم. نقد كردن لگو اينديانا جونز فرق زيادي با نقد كردن نسخه جنگ ستارگان لگويي ندارد. سبك بازي تغيير زيادي نكرده و گرافيك و ديگر چيزها مانند جنگ ستارگان هستند، اما با يك تفاوت بزرگ. همه چيز در اينديانا جونز بهتر و لذت بخش تر شده است.

لگو اينديانا جونز معمولا به مذاق گيمرهاي حرفه اي و كساني كه اهل شوترهاي جدي و سوم شخص هاي فوق خفن مانند متال گير هستند خوش نمي آيد. اول از همه، گرافيك بازي طوري است كه به نظر مي رسد مربوط به گروه سني الف است. سبك بازي هم تا حدودي چنين چيزي را تاييد مي كند زيرا در لگو اينديانا جونز تقريبا چيزي به نام مردن يا گيم اور شدن وجود ندارد. بازي آنقدر فرصت دوباره به شما مي دهد تا مرحله را تمام كنيد.

اما لگو اينديانا جونز آنقدر لايه هاي مختلف دارد كه باعث مي شود پس از مدتي احساس كنيد هدف
سازنده ها علاوه بر گروه سني الف، گيمرهاي حرفه اي هم بوده. در هر منطقه اي كه قدم بر مي داريد، ده ها راه مخفي و سوراخ سنبه وجود دارد. علاوه بر معماهايي كه براي ردكردن هر قسمت از بازي بايد حل كنيد، راه هاي مخفي و چيزهاي جمع كردني زيادي هم برايتان گذاشته شده تا انگيز چند بار بازي كردن داشته باشيد. در اين زمينه بازي بسيار موفق است. پايه اي ترين كاري كه در بازي مي كنيد جمع كردن سكه است و اين سكه جمع كردن پس از مدتي تبديل به يك كار روتين مي شود به طوريكه در هر صحنه تا وقتي كه آخرين تكه تركيدني را نتركانده و سكه هاي مخفي اش را جمع نكرده باشيد خيالتان راحت نمي شود.

معماها همه از نوع محيطي يا به قول خودمان توم ريدري هستند. در همه حال بايد به دنبال پيدا كردن كليد، هل دادن بلوكه ها، پرش و تاب خوردن باشيد. بيشتر وقت ها بايد براي سر هم كردن يك دستگاه بايد قطعات مختلف آن را پيدا كنيد. در مراحل بالا اين كارها مشكل تر و چالش برانگيزتر مي شود. يكي از خصوصيات بسيار خوب گيم پلي بازي، وجود بيش از يك كاراكتر در صحنه هاست. علاوه بر ايندي، در هر مرحله بنا بر اقتضاي داستان، يك يا دو كاراكتر ديگر شما را همراهي مي كنند. اين كاراكترها هر كدام ويژگي هاي خودشان را دارند و در بيشتر مراحل بايد با كمك و همكاري هم موانع را پشت سر بگذاريد. بسياري از راه مخفي ها به كمك كاراكترهاي مخصوصي قابل دسترس هستند. بعد از تمام كردن هر مرحله در بخش داستاني، اجازه خواهيد داشت تا آن را به صورت آزاد با هر كاراكتر ديگري كه دلتان ميخواهد دوباره بگرديد و همه آيتم هاي مخفي اش را پيدا كنيد.

داستان بازي براساس سه فيلم اول اينديانا جونز نوشته شده اما با تبديل شدن كاراكترها به لگو و طنز شدن صحنه ها، ارزش دوباره نگاه كردن را دارند. بعضي وقت ها ديدن قيافه ايندي كه به صورت لگو درآمده و تصوير صحنه اصلي فيلم حسابي شما را به خنده مي اندازد. لگو اينديانا جونز را به همه كساني كه از بازي هاي اكشن ماجرايي خوششان مي آيد توصيه مي كنيم.