دوربين كوچك با ايدههاي بزرگ


شركت Canon ساخت مدل جديددوربينEOS سري D خود را اعلام نمودEOS0001D . داراي سنسور CMOS با دقت10.2 مگاپيكسل بوده و از امكاناتي همچون فوكوس هفت نقطهاي و عكاسي پياپيبا سرعت 3 فريم در ثانيه بهره ميبرد.
علاوه بر آن اين دوربين دارايLCD با اندازه 5.2 اينچ با قابليت نمايش زنده تصاوير و پردازندهتصويرDIGIC III بوده و صدالبته همانند تمامي دوربينهاي جديد اين شركت بالنزهاي سريEF و EF-S و فلشهاي Speedlites سري EX كانون سازگاري كامل دارد.
دوربينCanon Rebel XS / EOS0001D به همراه يك لنز EF-S 18-55mm IS تا انتهاي ماهجولاي و با قيمت 649 يورو در دسترس دوستداران قرار خواهد گرفت. اين دوربينكه سبكترين مدل در بين سري دوربينهايEOS محسوب ميشود مجهز به برخيفناوريهايي است كه پيش از اين در دوربينهاي حرفهاي سري1 EOS- بكارگرفته شدهاند.

در جعبه اين دوربين يك لنزEF-S 18-55mm IS وجوددارد كه استفاده از اين دوربين را بلافاصله پس از خريد و بدون نياز بهتهيه لنز ديگري ميسر ميسازد.

اين لنز داراي چهار تثبيتكننده تصوير است كه كارائي بالايي را حتي در شرايطي كه نور كافي در محيط موجود نباشد تضمين مينمايد.

MogensJensen رئيس بخش تصويربرداري شركتCanon در اروپا ميگويد: EOS0001D يكدوربين كوچك با ايدههاي بزرگ است. سازگاري فوقالعاده و كيفيت خوب سيستمEOS تماماً در يك بسته در اختيار كاربران و علاقهمندان به عكاسي قراردارد. اين دوربين براي همه آنهايي كه خواهان برداشتن قدم بعدي در مسيرعكاسي خلاقانه هستند، يك نقطه ورودي ايدهآل به دنياي D-SLR خواهد بود.