[align=center][/align]
برای ثبت وقایع و اخبار خبرنگاران مجبور به نوشتن مطالب و سخنرانی ها هستند. دانشجویان درicdmx20 کلاسها همزمان با گوش دادن به استاد سریعا نت برداری میکنند و خلاصه نمونه های بسیار زیادی از این قبیل مسائل در اطرافمان می بینیم ولی با پیشرفت روز افزون تکنولوژی امروزه وسایلی اختراع شده اند که در خصوص ثبت حرفه ای صدا کاربری دارند.می توان به واکمن های خبرنگاری اشاره کرد و پس از آن نیز با ظهور MP3 پلیر ها که خاصیت رکورد را نیز داشتند به طور کاملا جداگانه دسته ای از رکوردها روانه بازار شدند که تماما مختص ثبت صداها بودند. امروزه دانشجویان و خبرنگاران جزء مشتری های ثابت این محصولات هستند. تحقیق میکنند و هزینه های خود را بر آورد میکنند و بالاخره مدل مربوط را خریداری میکنند. ولی اگر شما هم در زمینه خرید های خود اهل تحقیق و بررسی باشید و قصد خرید رکوردر حرفه ای داشته باشید به IC Recorder های شرکت سونی میرسید.
بی نظیر-قوی-منحصر به فرد و به معنای واقعی حرفه ای
سری ICD از شرکت سونی که در ایران نیز فروش خوب و قابل ملاحظه ای داشته است دارای مدلی به نام ICD MX20 می باشد.
MX20 دارای ظرفیتی معادل 32 مگابایت میباشد که تنها بر روی همین 32 مگابایت میتواند 11 ساعت ضبط صدا داشته باشد.
دارای قابلیت اضافه کردن کارت حافظه MS تا سقف 2 گیگابایت
به وسیله 2 عدد باتری AA تغذیه میشود و علاوه بر آن توانایی استفاده از آداپتور را نیز دارد.
در حالت سکوت ضبط صدا قطع میگردد V.O.R
در چهار حالت ST STLP SP LP میتواند صدا را رکورد نماید.
یعنی در حال ST در حدود 1 ساعت و 25 دقیقه 44.1KH
در حالت STLP در حدود 2 ساعت و 45 دقیقه 44.1KH
در حالت SP نزدیک به 4 ساعت و 45 دقیقه 16KH
و در نهایت در حالت LP زمانی معادل 11 ساعت را با Rate معادل 8KH میتواند رکورد نماید
صداها را با فرمت MSV ذخیره میکند. با فرمتهای MP3 و Wav نیز سازگاری کامل دارد.
توانایی پخش صداها را نیز دارد.قابلیت منحصر به فرد این مدل ضبط جهت دار صدا میباشد اگر در تصویر دقت نمایید این رکوردر دارای سه میکروفون میباشد میکروفون وسط برای پخش صدای مستقیم از روبرو بوده و مخصوص کلاس های درسی می باشد که استاد در جلوی کلاس در حال صحبت است و دو میروفون دیگر در کناره ها مخصوص دریافت صدا از محیط پیرامون میباشد و برای میزگردها طراحی شده که کافی است IC Recorder خود را در مرکز اجتماع قرار دهید.این مقاله صرفا جهت معرفی این محصول می باشد قیمت خرید آن معادل 235000 تومان است. البته به تاریخ برج 12 سال 86
در ضمن دوستان ساکن اصفهان میتوانند این رکوردر را از نماینده رسمی سونی ، شرکت رها پرداز پارس واقع در خیابان توحیدبه شماره تلفن های 6267788 و 6286644 تهیه نمایند.

منبع: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]