نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: اخبار رباتیک

 1. #1
  YAS
  کاربرسایت YAS آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۸
  نوشته ها
  1,482
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  اخبار رباتیک

  [JUSTIFY]انتخاب محبوب ترين رباتهاي دنيا


  به گزارش سرويس علمي و اموزشي سايت خبري قدس ([برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید])به نقل از مهر ،نتايج جايزه بهترين رباتهاي سال 2007 ژاپن نشان مي دهدرباتهايي كه كاربردهاي صنعتي داشته اند نسبت به رباتهاي شبه انسان محبوبتر هستند.


  هنگامي كه صحبت از رباتهاي پيشرفته مي شود، ذهن به ياد رباتهاي شبه انسان و انسان نما مي افتد.


  ماشينهايي كه در سالهاي اخير هر روز بيش از گذشته با كسب مهارتها و تواناييهايمختلفي چون گرفتن اشيا با دست، برقراري ارتباط با انسانها، بالا و پايينرفتن از سطوح مختلف و ... شبيه به انسان مي شوند.


  اين درحالي است كه به نظر مي رسد، مد گرايش به رباتهاي انسان نما و شبه انسان تاحد زيادي كاهش يافته است به طوري كه هيچ يك از اين رباتهاي شبيه به انسانجز ليست پنج جايزه اول اعطا شده از سوي وزارت اقتصاد، صنايع و بازرگانيژاپن قرار نداشتند.


  ،وزارت اقتصاد، صنايع و بازرگاني ژاپنهمه ساله جوايزي را به بهترين رباتهاي سال اعطا مي كند. برنده اول جايزهبهترين ربات سال 2007 ژاپن (Rob0t Award 2007) موسسه اي است كه سال گذشتهتوانست به خاطر انجام تحقيقات در عرصه علوم روباتيك جوايزي را دريافت كند.


  محصول اين موسسه تحقيقاتي، يك بازوي مكانيكي با عنوان M-430iAاست. اين بازوي مكانيكي مجهز به ردياب بصري است و مي تواند محيط اطراف خودرا تشخيص و عمليات خود را با سرعت بسيار بالايي انجام دهد.


  كاربرد اين ربات در صنايع دارويي و غذايي است و مي تواند بدون كوچكترين خطا عمليات حمل و نقل را 120 دفعه در دقيقه انجام دهد.
  براساسگزارش واشنگتن پست، رتبه دوم اين جايزه به يك ربات شوينده سطوح وسيع اعطاشد و جايزه رتبه سوم را رباتي با عنوان Robotic Blood Sample CourierSystem دريافت كرد كه براي انجام آزمايشات خون در بيمارستان مورد استفادهقرار مي گيرد.


  همچنين يك ربات بيمارستاني ديگر با عنوان MRImage-Guided Surgical Robot Systemتوانست رتبه چهارم را به خود اختصاصدهد. اين روبات توانايي انجام عملهاي جراحي بسيار دقيق را دارد.


  جايزهپنجم بهترين رباتهاي سال 2007 ژاپن را عضلات الكترومكانيكي ربات HDHarmonics دريافت كرد. اين ربات براي كنترل و حركتهاي محاسبه شدهمكانيزمهاي صنعتي بسيار مفيد است.


  به گفته كارشناسان ژاپنيعلوم رباتيك، نتايج اين جايزه نشان مي دهد كه هنوز تا تحقق روياي زندگيكاربردي رباتها در كنار انسان سالهاي زيادي باقي مانده است و هنوز رباتهايصنعتي مورد توجه قرار دارند.[/JUSTIFY]

 2. #2
  YAS
  کاربرسایت YAS آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۸
  نوشته ها
  1,482
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: اخبار رباتیک

  روبات داوینچی فراتر از تصور !


  استفاده از روبات جراح داوینچی فراتر از تصورات دانشمندان با موفقیت همراه بوده است.
  بهگزارش خبرگزاری مهر، روبات جراح داوینچی که در نوامبر گذشته در بیمارستان"میریام" آمریکا معرفی شد تاکنون در بیش از 120 عمل جراحی حضور موفقیتآمیز داشته است و در حقیقت تکمیل کننده این جراحی ها بوده است.

  موفقیت این روبات جراح موجب شده است تا مقامات این بیمارستان به دنبال استفاده از "داوینچی" در طیف گسترده تری از اعمال جراحی باشند.

  براساس گزارش "پی.بی.ان"، زمانی که قرار شد از این روبات استفاده شود،محققان تنها سه نوع عمل جراحی برای آن متصور شدند: برداشتن کامل یا بخشیاز پروستات، عمل جراحی تعمیر درچه میترال قلب و جراحی نای.

  این روبات برای بیمارستان "میرمیام" هزینه ای بالغ بر 7/1 میلیون در برداشته است.

  روباتجراح داوینچی هم اکنون دهمین ماه از حیات کاری خود را سپری می کند و بهنظر می رسد که موفقیت آن در انجام اعمال جراحی مختلف و گاها پیچیده سایربیمارستانهای آمریکا را برای به خدمت گرفتن آن ترغیب کرده باشد.

 3. #3
  YAS
  کاربرسایت YAS آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۸
  نوشته ها
  1,482
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: اخبار رباتیک

  رفتار حیوانات را با سوسکهای روباتیکی تغییر می دهیم!  روباتهایآینده از قابلیت منحصربفردی مانند برقراری ارتباط با دنیای حیوانات تاآنجا که به تغییراتی در رفتارشان منجر شود برخوردار خواهند بود.

  روباتهایآینده از قابلیت منحصربفردی مانند برقراری ارتباط با دنیای حیوانات تاآنجا که به تغییراتی در رفتارشان منجر شود برخوردار خواهند بود.
  دکتر خوزه هالوی محقق بلژیکی ضمن تشریح پروژه ساخت سوسکهای روباتیک از اهداف خود برای ساخت این سازه های هوشمند کوچک سخن می گوید.
  بهگزارش خبرگزاری مهر ، دکتر خوزه هالوی محقق جوان دانشگاه آزاد بروکسل ،گفت : این فناوری برای نخستین است که بار در جهان ارائه می شود. ماتوانسته ایم سوسکهای کوچک روباتیکی در حد و اندازه ۳ تا ۴ سانتیمتر بسازیمکه به راحتی با دنیای سوسکهای حمام ارتباط اجتماعی برقرار کرده و حتی نوعتصمیماتی را که اتخاذ می کنند تغییر دهند.
  وی گفت : طی سالهای گذشتهرفتار حشرات را مورد مطالعه دقیق قرار داده و بر آن شدیم تا با همکاریتعدادی از محققان دیگر روباتهایی را طراحی کنیم که پس از قرار گرفتن درمیان اجتماع حشرات بتوانند با ارایه برخی رفتارها، رفتار و واکنش طبیعیحشرات را دستخوش تغییر کنند.
  این محقق افزود : یکی از چالشهای اصلی اینپروژه توانایی انتشار بو از سوی این روباتها بوده است چون همانطور که میدانید سوسکها با استفاده از ویژگی بویایی است که راه و موانع پیش روی خودرا شناسایی می کنند و حتی از این طریق سوسکهای دوست را از دشمن شناسایی میکنند.
  وی ادامه داد : ما توانستیم در فرآیندی مشکل و زمان بر مولکولهایمعطر و ویژه سوسک ها را از آنها جدا کرده و پس از ترکیب آنها با پوشش هایکاغذی ویژه، آنها را در قالب لباس بر تن روباتهای ساخته شده کرده تابتوانند نظر سوسکهای حمام را جلب کنند.
  دکتر هالوی در خصوص اینکه چرادر این پروژه بر روی سوسکهای حمام متمرکز بوده است گفت : ما می توانستیمبر روی طیف وسیعی از حشرات کار کنیم اما سوسکهای حمام بهترین گزینه بودندچون مهندسان پروژه می توانستند با توجه به اندازه طبیعی که دارند بهترینمدلهای روباتیکی را بسازند.
  وی در خصوص اهداف برنامه ریزی شده برای اینپروژه گفت : بررسی چگونگی ایجاد تغییراتی در تصمیم گیری حیوانات و اینکهچطور بتوان در آینده نزدیک ایده برقراری ارتباط میان دنیای حیوانات وماشین آلات روباتیک را به واقعیت تبدیل کرد، از مهمترین اهدافمان در اینپروژه بوده است.
  این محقق افزود : اگر بتوانیم به درک درستی از این ارتباط دست یابیم می توانیم ماشین آلات روباتیکی و هوشمند بهتری ارایه کنیم.
  دکترهالوی گفت: مدت ۵ سال است که با همکاری ۴ دانشمند، ۳ زیست شناس و ۵ مهندساین پروژه را به جلو برده و در این مدت بالغ بر ۱.۵ میلیون یورو نیز هزینهکرده ایم.

 4. #4
  YAS
  کاربرسایت YAS آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۸
  نوشته ها
  1,482
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: اخبار رباتیک

  روباتها زبان مي آموزند
  -------------
  شيوه هاي آموزش زبان که مناسب کودکان است در آموزش روباتها استفاده مي شود تا زمينه تکامل آنها در يادگيري و درک مفاهيم به وجود آيد.
  محققين در حال ساخت دو روبات هستند که قابليت رد و بدل کردن اطلاعات را دارند. اين رويداد آخرين ابتکاريست که شيوه هاي آموزش بشر را در سيستمهاي روباتيک اعمال مي کند. در اين پروژه به صورت خاص بر روي يادگيري معاني کلمات تمرکز مي شود.

  توني بلپيم يکي از محققان اين پروژه گفت: روباتها هنوز قادر به درک مفاهيم نيستند اما تنها استفاده از فنون رياضي و آمار در ايجاد پاسخ در آنها موثر بوده است. براي مثال موتورهاي جستجو بدون هيچ درکي از مفهوم موضوع مورد جستجو، تنها لغات موجود درصفحات وب را با لغات جستجو شده انطباق مي دهند که اين روش به صورت شگفت انگيري در يافتن صفحات مناسب، کارآمد است.

  اولين سري اين روباتها با گردنهايي بلند و با سري که در آن ميکروفن، بلندگو و دو دوربين به عنوان چشم کار گذاشته شده طراحي شده اند تا بتوانند اشارات و حرکات انسان را به خوبي ديده و مفهوم آنها را درک کنند.

  بر اساس گزارش The Engineer، محققين اميدوارند بتوانند از دانش و شيوه روانشناسان براي آموزش زبان به کودکان در جهت آموزش به روباتها استفاده کنند. براي تسريع در آموزش آنها تصميم دارند که چند روبات را همزمان آموزش داده و سپس آنها را در کنار يکديگر قرار دهند تا بدون حمايت و دخالت انسانها آنچه آموخته اند را به يکديگر آموزش دهند. روباتها از طريق ارتباط اينترنتي با يکديگر تبادل اطلاعات خواهند کرد.

  هدف اصلي يادگيري مفاهيم، اسامي، معني کلمات و ارتباط اين معاني با يکديگر است و روباتها بعد از آموزش توسط يک بازي ساده آزموده خواهند شد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. هفته ی ملی رباتیک
  توسط HRG در انجمن رباتیک
  پاسخ ها: 6
  آخرين نوشته: دوشنبه ۳۰ خرداد ۹۰, ۲۰:۲۵
 2. مدار کنترل اتوماتیک هوای کیس ( فن اتوماتیک )
  توسط HRG در انجمن الکترونیک و الکتریسیته
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۳۰ خرداد ۹۰, ۱۹:۴۰
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۸۹, ۱۹:۴۶
 4. مسابقات رباتیک شاهین شهر اصفهان
  توسط hrg1356 در انجمن رباتیک
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: سه شنبه ۲۴ آذر ۸۸, ۱۱:۱۰
 5. هیدروکربنهای آروماتیک
  توسط hrg1356 در انجمن شیمی الی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۳۰ تیر ۸۶, ۲۱:۳۱

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •