نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: مراقبهي چشم سوم

 1. #1
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  مراقبهي چشم سوم

  مراقبهي چشم سوم - دکتر مطلب برازنده
  مآخذ: کتاب متافیزیک و چشم سوم، تآلیف مطلب برازنده، انتشارات نوید
  بهتر است اين تمرين را زماني انجام دهيد كه بتوانيد به مدت 30 تا 60 دقيقه تنها باشيد. يا اگر اين تمرين را به صورت گروهي انجام ميدهيد، بايد همه ساكت باشند. در مكان تمرين نبايد منبعي از نور وجود داشته باشد. البته شما مي‎توانيد يك شمع روشن در اتاق داشته باشيد، به شرط آنكه در پشت سر شما قرار گيرد و مزاحم شما نباشد.
  روي يك صندلي راحت بنشينيد و در حالت آرامش قرار بگيريد. مي‎توانيد در حين تمرين از موسيقي دلخواه خود استفاده كنيد، البته موسيقي بايد ملايم و آرام بخش باشد، مانند صداي فلوت يا اصوات طبيعت. اگر با استفاده از بخور ملايم احساس بهتري پيدا مي‎كنيد، اين كار را انجام دهيد.
  با تمركز بر ديد چشم سوم خود، به تصويري نگاه كنيد يا تصويري را در ذهن مجسم نماييد. (براي حالت اول يك تصوير مناسب، زيبا و رويايي انتخاب كنيد) توجه خود را به سوي مركز تصوير جاري كنيد، در اين حالت به آرامي از عدد 1تا 144 بشماريد. سپس چشمانتان را ببنديد و دوباره تا 144 بشماريد. ممكن است با بستن چشمها، تصويري با رنگ‎هاي متضاد مشاهده كنيد، همچنان توجه خود را روي مركز پيشاني متمركز كنيد. حتي اگر هنوز چيزي نمي‎بينيد، نااميد نشويد، شما با تمركزِ توجه خود روي جايگاه چشم‎سوم، بدون مشاهده آن نيز مي‎توانيد به نتيجه برسيد. پس از اينكه تا 144 شمرديد، چشمانتان را باز كنيد و دوباره به تصوير نگاه كنيد. درحاليكه ديد شما بر مركز تصوير متمركز است، تا 144 بشماريد. سپس چشمانتان را ببنديد و در حال نگريستن به نور دروني تا 144 بشماريد. در اين هنگام است كه مي‎توانيد آنچه را كه مي‎خواهيد طلب كنيد.
  اجازه ندهيد كه در حين تمرين هيچ چيز حواس شما را منحرف كند. ممكن است ببينيد كه تصوير حركت مي‎كند. بعدها خواهيد فهميد كه چشم سوم عملكردهاي بسيار عجيب و اسرارآميزي دارد. حتي ممكن است روزي بتوانيد هواي بين خود و تصوير را ببينيد. اما در هر شرايطي با تمركز كامل به مراقبهي خود همراه با بسته و باز كردن چشمها ادامه دهيد.
  در پايان تمرين چشمانتان را ببنديد و براي هر مدت كه دوست داريد در سكوت و آرامش باقي بمانيد. هرگز به چشمانتان فشار نياوريد. اگر هر زمان در حين تمرين در چشمانتان فشار يا خستگي احساس كرديد تمرين را قطع كنيد.
  زماني خواهد رسيد كه بتوانيد بدون آنكه ابتدا به تصوير نگاه كنيد، نور را در سر خود مشاهده كنيد. به هر حال با كمك يا بدون كمك حس بينايي، شما خواهيد توانست نتايج سودمندي كسب كنيد. آنگاه كه نور درون را مي‎بينيد، وقت آن رسيده است كه آنچه را مي‎خواهيد طلب كنيد. در اين حالت خواستن، واقعاً توانستن است.
  بعد از مدتي تمرين، شما خواهيد توانست آنچنان آرامشي در خود ايجاد كنيد، كه كاملاً بر موضوع ديداري تمركز داشته باشيد و بتوانيد جسم خود را در حالت خواب ترك كرده، از طريق چشم سوم به سفر بپردازيد. كساني كه از حلقهي طلايي عبور مي‎كنند و تونل مربوطه را پشت سر مي‎گذارند وارد عالم اختري مي‎شوند. اينكه از اينجا به كجا سفر كنيد، به آگاهي شما بستگي دارد. زيرا اين آگاهي شما است كه هر چه در اين سطح مي‎بينيد به وجود مي‎آورد. بهتر است قبل از سفر مقصدي براي خود در نظر بگيريد. شما مي‎توانيد به بخشهاي مختلف عالم اختري سفر كنيد و موجودات اختري را ملاقات نماييد. در اين سفر حتي مي‎توانيد از عالم اختري بگذريد و به عالم بعدي برويد.
  با تمرين مداوم شما خواهيد توانست وضوح و قدرت نور را افزايش دهيد، تا اينكه هيچ چيز ديگري به جز نور نبينيد. در اين هنگام است كه شما مي‎توانيد به اين نور بپيونديد و با آن يكي شويد. اين نور يك توهم نيست، بلكه پاسخي است كه از سوي ديگر به شما داده مي‎شود. اين پاسخ در زندگي روزانه شما به تدريج به صورت سلامت بيشتر، روشني انديشه و شادماني نمايان مي‎شود.
  در تمرين‎هاي اول انتظار زيادي نداشته باشيد. اين تكنيك به تمرين زياد نياز دارد، اما انجام يك بار در روز براي حدود يك ماه حتماً نتايج خوبي خواهد داشت.
  بهترين زمانها براي انجام مراقبهي چشم سوم، ساعت شش صبح، دوازده ظهر، شش عصر و دوازده نيمه‎شب است. در اين ساعتها نوسانهاي مغناطيسي مفيد در اطراف زمين جريان دارد. البته همهي افراد نمي‎توانند در اين ساعتها به مراقبه بپردازند. اما زماني كه تعداد زيادي از مردم بهطور همزمان و گروهي به مراقبه مي‎پردازند، مي‎توان نيروي عظيمي از مراقبه كسب كرد. از آنجا كه شما هنگام مراقبه مرزهاي زمان و مكان را پشت سر مي‎گذاريد، هيچ فاصله‎اي بين شما و كساني كه در ساير نقاط كره زمين به مراقبه مي‎پردازند، وجود ندارد. ما به سادگي مي‎توانيم در تمام دنيا مراقبهي گروهي انجام دهيم.
  يكي از جالب‎ترين واقعيت‎ها دربارهي چشم سوم اين است كه وقتي نور در چشم سوم ديده مي‎شود، مي‎توان آن را به درون بدن انتقال داد. اين جريان مي‎تواند به خواست شما، به قسمتهاي مختلف بدنتان جريان پيدا كند. به سادگي از ارادهي خود استفاده كنيد و قسمتي از بدنتان را كه مي‎خواهيد اين نور در آن جريان يابد، مجسم كنيد؛ جريان نور از ارادهي شما پيروي خواهد كرد و برابر تجسم شما به حركت در خواهد آمد. ابتدا جريان را به قلب بفرستيد، تا احساس دلپذيري پيدا كنيد. به اين احساس اجازه دهيد كه رشد كند و تمام بدن شما را به نوسان در آورد و همه جاي آن را فراگيرد. اين پديده فرآيند شفابخشي و نيرودادن است.

  منبع: سايت "مطالب منتخب از کتابهای متافیزیک تآلیف شده توسط دکتر مطلب برازنده"

 2. #2
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: مراقبهي چشم سوم

  مراقبهي چشم سوم (تمريني از علامه طباطبايي) - دکتر مطلب برازنده
  مآخذ: کتاب متافیزیک و چشم سوم، تآلیف مطلب برازنده، انتشارات نوید
  «... شناخت خداوند يك امر بديهي و روشن و از بديهيترين بديهيّات است و آنچه كه مانع شناخت خداوند است جهل نيست بلكه غفلت است و اين غفلت نيز در اثر مشغول شدن به امور بيارزش و پست دنيا ايجاد ميشود؛ پس خداوند براي هيچ كس دوتا ((دل)) قرار نداده است.
  پس همين دل است كه اگر اشتغال به دنيا پيدا كند موجب محبّت آن ميگردد و تمام همّت و تلاش انسان به آن تعلّق ميگيرد؛ پس همين امر تمام دل را به اشتغال خود در ميآورد و ديگر جايي از اين آينه دل صاف نميماند تا جمال خداوند سبحان در آن منعكس شود و معرفت حاصل شود؛ پس همانا مسأله، مسأله دل است.
  و اگر ميخواهي درستي سخن ما را بيازمايي، مكان خلوتي را انتخاب كن كه هيچ مشغول كنندهاي از قبيل نور و صدا و اثاث منزل و غيره در آنجا نباشد، سپس طوري بنشين كه مشغول به كاري نشوي و حواست پرت نگردد و چشمانت را بسته نگهداري، آنگاه صورتي را مثلاً صورت ((1)) را در خيال خود مجسم نمايي كه كاملاً توجّهات به آن معطوف گردد و هشيار باشي كه هيچ صورت خيالي وارد محوطه صورت ((1)) نشود؛ پس در اين هنگام كه ابتداي كار است درمييابي كه صورتهاي خيالي ديگر مزاحم تو شده و ذهن تو را ميخواهند تاريك و مشوّش نمايند، صورتهايي كه بسياري از آنها قابل تشخيص و شناسايي از يكديگر نيست، صورتهايي كه از افكار روزانه و شبانه و مقاصد و خواستههاي توست، حتّي اين افكار چه بسا دربارة اين باشد كه يك ساعت بعد از بيداري در فلان جا خواهي بود يا با فلان شخص ملاقات خواهي كرد يا فلان عمل را انجام خواهي داد؛ اين در حالي است كه تو در خيال خود فقط به صورت ((1)) نظر داري و به آن توجه ميكني و اين تشويش ذهن مدّتي با تو خواهد بود و تداوم خواهد داشت. پس اگر چند روزي به تخليه و پاكسازي اين خيالات مزاحم اقدام نمايي، بعد از مدّتي مشاهده ميكني كه آن خيالات و خواطر روبه كاهش گذاشته و هر روز كم ميشود و خيال نيز نوراني ميگردد تا اينكه احساس ميكني هر چه به دل و ذهن تو خطور ميكند، چنان روشن است كه گويا آن را با چشم حّس خود مشاهده ميكني آنگاه اين خواطر به طور تدريجي روز به روز كمتر ميشود تا اينكه هيچ صورتي با صورت ((1)) باقي نميماند. اين مطلب را خوب تحويل بگير! و از اينجاست كه صحّت ادّعاي ما را قبول ميكني كه همانا سرگرم شدن به امور دنيوي عامل اصلي خود فراموشي و غفلت از ماوراي ماده ميگردد و همانا حركت به سوي باطن، با روگرداندن از ظاهر و روآوردن به ماوراي ماده، صورت ميپذيرد، پس اگر خواستي مثلاً از همان طريق مذكور نفس خود را مشاهده نمايي، آن خواطر و موانع را كه همان هواهاي نفساني و مقاصد دنيوي است، چند برابر خواهي يافت؛ پس طريق منحصر به فرد براي دستيابي به معرفت، تصفيه دل از دنيا و زرق و برق آن و هر حجابي كه مانع ديدار خداوند سبحان ميگردد، ميباشد؛ پس تمام اسباب و دستوراتي كه گفته شده از قبيل مراقبه، خلوت و غيره، فقط براي دستيابي به اين حالت قلبي است، سپس توجّه كامل قلب تو به سوي خداوند سبحان و تشرّف به حضرتش ـ عزّاسمه ـ ميباشد و اين همان ذكر خدا و تشرّف به محضر حضرت حقّ است و آن آخرين كليد است و خداوند هدايتگر انسان است.» (طريق عرفان، ص109 تا 111)  منبع: سايت "مطالب منتخب از کتابهای متافیزیک تآلیف شده توسط دکتر مطلب برازنده"

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. دانلود 2 تم موبایل برای سونی اریکسون سری K K800-K810-K850
  توسط موفقيت در انجمن انجمن ملودی، کليپ و تم
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۰۸ خرداد ۸۸, ۱۷:۰۸
 2. پوسته (theme) ویندوزایکس پی برای گوشی های سونی اریکسون
  توسط SAREH در انجمن انجمن ملودی، کليپ و تم
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۲۹ شهریور ۸۷, ۰۴:۳۱
 3. تشكيل اپراتور سوم تلفن همراه با تكنولوژي نسل سوم
  توسط HAMIDREZA در انجمن خدمات و سرويسهاي مخابراتي
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۱۱ آبان ۸۶, ۲۰:۱۲
 4. آموزش نحوه تعویض آیکون های سونی اریکسون P990
  توسط Unknown در انجمن نرم افزارهاي Symbian
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۵ شهریور ۸۶, ۱۱:۳۰
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۲۲ مرداد ۸۶, ۱۵:۴۴

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •