صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 16 , از مجموع 23

موضوع: مدیریت کیفیت

 1. #1
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  مدیریت کیفیت

  مشتریان روزبه روز تبدیل به خریدارانی آگاهتر در زمینه کیفیت می گردند.آنها می خواهند بدانند که آیا کسب و کار شما برآورنده نیازهای آنها خواهدبود. سیستم مدیریت کیفیت ثبت شده نشان دهنده تعهد شما به کیفیت و رضایتمشتری می باشد.
  پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت شما را در توسعه رضایتمشتری، دستیابی به یکپارچگی، و بهبود فرآیند های داخلی یاری خواهد نمود.این سیستم می تواند شما را در به حداقل رساندن ریسک عدم برآورده شدنانتظارات مشتری یاری نماید.
  -
  هر کسب و کار دارای فرآیند هایعملیاتی است که جزو فرآیندهای بحرانی در دستیابی به اهداف استراتژیکسازمان می باشند. بهبود کسب و کار وابسته به نقاط قوت، نقاط ضعف و فرصتهایبهبود می باشد. با رویکرد Risk Based CertificationTM، ممیزان DNVقادر بهارزیابی میزان پشتیبانی سیستم مدیریت کیفیت شما در زمینه هایی که دارایاهمیت بیشتر برای شما هستند خواهند بود و بدین وسیله میزان تطابق اینسیستم را با استاندارد انتخاب شده تعیین خواهند نمود.
  -
  در این صفحهسیستم مدیریت کیفیت ما شما را در پی بردن به چرا و چگونگی سیستم مدیریتکیفیت یاری خواهیم نمود. اینکه این سیستم چیست و چگونه کسب و کار شما ازمزایای پیاده سازی آن بهره مند خواهد شد.
  -
  شریک با DNVدر:
  -
  ·صدور گواهینامه سیستمهای مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد عمومیISO9001:2000، و بهبود در دستیابی به اهداف استراتژیک.ISO9001:2000استانداردی بین المللی و قابل انطباق با بخشهای تولیدی وسازمانهای ارایه دهنده خدمات می باشد.
  · صدور گواهینامه سیستم مدیریتکیفیت نرم افزار بر اساس راهنمای TickITو استاندارد ISO9001:2000. باطراحی خاص برای صنعت IT، TickITراهنمایی برای سیستم مدیریت کیفیت نرمافزار می باشد. این راهنما تنها به همراه ISO9001می باشد.
  مسیر صدورگواهینامه شما را در آمادگی برای ممیزی مستقل یاری خواهد نمود. صدورگواهینامه اعتبار دهی شده بیانگر اصول روش اختصاصی Risk BasedCertificationموسسه DNVمی باشد.
  -

 2. #2
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مدیریت کیفیت

  استاندارد های کیفیت صنایع
  استانداردهای ویژه ای مختص به بخش خاصی از بازار طراحی شده اند. سیستمهای مدیریت کیفیتی برای این بخشها در قسمت جداگانه ای در نظر گرفته شده است:
  -
  · صنعت خودرو استانداردTS16949، QS9000، و یا VDA6.1را برای تامین کنندگان خود در نظر گرفته است.
  · صنعت مواد غذایی ایمنی مواد غذایی را از طریق HACCPو سایر پیشنیاز ها مد نظر قرار داده است.
  -
  DNVارایه دهنده Risk Based Certificationدر سطح جهان می باشد و دارای تعداد بسیار زیادی اعتبارنامه (Accreditation) ملی است. ما با استفاده از شبکه ای جهانی از منابع محلی، ارایه دهنده خدماتی مناسب نیازهای شما، در هر نوع فعالیت اقتصادی، و در هر مکان جغرافیایی هستیم. شما در هر محل که باشید، ممیزان ما در مورد بهبود فرآیند کسب و کار شما نکته ای برای ارایه خواهند داشت.
  مدیریت زیست محیطی

  افزایش آگاهی درباره توسعه پایدار، موجب افزایش قرارگیری سازمانهای قابل اعتماد در موضوع محیط زیست در مرزهای رقابتی می گردد. سیستم مدیریت زیست محیطی ثبت شده، بیانگر بالا رفتن کسب و کار شما در پله های مسؤولیت پذیری است.
  مقررات زیست محیطی روز به روز سختگیرانه تر می گردند، و این به علت فشارهای قانون است. مشتریان و سهامداران، هر روز تقاضای بیشتری در مورد کاهش تاثیرات زیست محیطی فرآیند کسب و کار شان می نمایند و خواهان شفاف سازی آنچه انجام می دهند و نیز نشان دادن بهبودشان هستند. سیستم مدیریت زیست محیطی سازمان شما را در کنترل بسیاری از جنبه های زیست محیطی عمده کمک می کند؛ به عبارت دیگر انتشار گازها، کنترل زباله ها، استفاده از منابع طبیعی، و بازدهی انرژی.
  در کنترل درآوردن فرآیندها و چالشهای کلیدی نیازمند اینست که شما توانایی شناسایی نقاط قوت، ضعف و فرصت های بهبود خود باشید. ممیزان DNVبا استفاده از روش Risk Based Certification TM ارزیابی مناسبی از چگونگی وضعیت اثربخشی و پشتیبانی سیستم مدیریت زیست محیطیسازمان شما از نقاط با ریسک عمده، به همراه بررسی میزان تطابق با استانداردانتخاب شده خواهند داشت.
  ما در این صفحه سیستم مدیریت زیست محیطی، شما را در آشنایی و درک چرا و چگونگی سیستم مدیریت زیست محیطی کمک می کنیم؛ اینکه این سیستم چیست و چگونه سازمان شما از آن بهره خواهد برد.
  شریک با DNVدر:
  · ممیزی سیستم مدیریت زیست محیطی بر اساس ISO14001، و ارزیابی از نحوه تعامل سازمان شما با ریسکهای زیست محیطی. ISO14001 استاندارد بین المللی سیستم مدیریت زیست محیطی است. این استاندارد عمومی قابل اعمال به هر سازمان در هر صنعتی می باشد.
  مسیر صدور گواهینامه شما را در آمادگی برای ممیزی مستقل یاری خواهد نمود. صدور گواهینامه اعتبار دهی شده بیانگر اصول روش اختصاصی Risk Based Certificationموسسه DNVمی باشد.
  DNVارایه دهنده Risk Based Certificationدر سطح جهان می باشد و دارای تعداد بسیار زیادی اعتبارنامه (Accreditation) ملی است. ما با استفاده از شبکه ای جهانی از منابع محلی، ارایه دهنده خدماتی مناسب نیازهای شما، در هر نوع فعالیت اقتصادی، و در هر مکان جغرافیایی هستیم. شما در هر محل که باشید، ممیزان ما در مورد بهبود فرآیند کسب و کار شما نکته ای برای ارایه خواهند داشت.
  چرا و چگونه؟

  با استفاده از سیستم مدیریت کیفیت شما بیانگر قابلیت پیش بینی در فعالیت های داخلی و توانایی در برآوردن نیازمندیهای مشتری خواهید بود. سیستم مدیریت کیفیت اثر بخش شما را در توسعه رضایت مشتری یاری خواهد نمود.
  مدیریت کیفیتتلاش یک سازمان در ایجاد اطمینان از برآورده شدن نیازمندیهای مشتری در روشهای اجرایی سازمان می باشد. حرکت از فرآیند های تک منظوره شما را در برخورداری از دید جامعی که مدیریت، اندازه گیریو بهبودفرآیند های داخلی را ساده تر می نماید، برخوردار خواهد نمود. این قدم اول در سفر به بهبود مستمر کسب و کار می باشد.

 3. #3
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مدیریت کیفیت

  کنترل فرآیندهای سازمان
  سیستم مدیریت کیفیت طراحی و مستند شده شما را در کنترل فرآیندهای مختلف داخلی که در دامنه فعالیت شما تعریف شده است توانمند می سازد:
  -
  · شما کارآییخود را افزایش داده و ریسک برآورده نشدن تعهدات خود به مشتریان را به حداقل خواهید رساند.
  -
  · شما پایه ای برای بهبودتدریجی فرآیند های داخلی خود و تقویت سازمان خود در نیل به اهداف استراتژیک خواهید داشت.
  -
  · شما قادر خواهید بود از طریق ممیزی شخص ثالث سیستم مدیریت خود را بر اساس استانداردهای بین المللی و یا استانداردهایخاص صنایع مورد ارزیابی قرار دهید.
  -

 4. #4
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مدیریت کیفیت

  تمرکز بر مشتری
  شرکتی که بر اساس سیستم مدیریت کیفیت عمل می نماید شرکتی کاراتر و اثر بخش تر است. به علاوه شما شاهد بهبود مسئولیت پذیری، انگیزشو تعهد کارکنانخود خواهید بود. با گذشت زمان نیاز به سیستم مدیریت کیفیت به عنوان یکی از شرایط قرارداد بیشتر و بیشتر می گردد. گواهینامه به مشتریان شما بیان می دارد که شما سیستمی الزامی برای برآوردن تعهداتان به آنها به وجود آورده اید.
  -
  شما براساس چه استانداردی قادر به دریافت گواهینامه می باشید؟
  برای قرار گیری در مسیر دستیابی به گواهینامه، شما باید شروع به مطالعه در موارد زیر نمایید:
  · استاندارد ISO9001:2000، استانداردی بین المللی و قابل انطباق با بخشهای تولیدی و سازمانهای ارایه دهنده خدمات می باشد.
  · TickITراهنمایی برای سیستم مدیریت کیفیت نرم افزار در صنعت ITمی باشد.
  ISO 9001

  گواهی ISO9001:2000 بیانگر ممیزی و اثبات تطابق سیستم مدیریت کیفیت شما بر اساس بهترین روشها می باشد. گواهینامه ارایه شده توسط مرجع صدور گواهینامه، بیانگر امکان اعتماد مشتریان به پیاده سازی فرآیندهای داخلی به منظور برآوردن انتظارات آنها می باشد.
  استاندارد جهانی ISO9001:2000استانداردی عمومی است. این استاندارد، استاندارد محصول نیست؛ اما هم به بخش تولیدی و هم برای بخش خدمات قابل انطباق است. این استاندارد با هدف بیان نیازمندیهای سیستم مدیریت کیفیت بین المللی توسط سازمان جهانی استاندارد (ISO) می باشد.
  -
  ویرایش جدید
  ISO9001:2000آخرین ویرایش این استاندارد می باشد که در تاریخ 15 دسامبر سال 2000 میلادی انتشار یافته است. این ویرایش جدید جایگزین ویرایش سال 1994 ISO9001، ISO9002و ISO9003گردید.

 5. #5
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مدیریت کیفیت

  تفاوتها
  استاندارد جدید در مقایسه با ویرایش سال 1994 تاکید بیشتری بر بهبود مستمر و رضایت مشتری دارد. این استاندارد قابل اعمال به فرآیندهای موثر بر کیفیت سازمان می باشد.
  -
  بند های اصلی این استاندارد جدید عبارتند از :
  · سیستم مدیریت کیفیت
  -
  · مسئولیت مدیریت
  -
  · مدیریت منابع
  -
  · تحقق محصول
  -
  · اندازه گیری، تجزیه تحلیل و بهبود
  -
  مرحله بعدی
  برای ممیزی شخص ثالث شما نیازمند پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت اثر بخش مطابق با الزامات استاندارد می باشید. گام اول رفتن به بخش دستیابی به گواهینامه می باشد.
  TickIT

  گواهینامه ISO9001:2000 که دارای لوگوی TickIT باشد، بیانگر تطابق سیستم مدیریت کیفیت شما با بهترین روشها برای سیستم مدیریت کیفیت نرم افزار است.
  TickITبه عنوان سیستم قابل اعمال به طراحان و ارایه دهندگان نرم افزار تنها به همراه ISO9001قابل استفاده خواهد بود. طرح TickITدر بر دارنده ارزیابی و صدور گواهینامه برای سیستم مدیریت سازمان طراح و ارایه دهنده نرم افزار بر اساس استاندارد ISO9001می باشد. این طرح شامل تولید و خدمات نرم افزاری است.

 6. #6
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مدیریت کیفیت

  مدیریت کیفیت در صنعت نرم افزار
  یکی از اهداف مهم TickITایجاد انگیزش در طراحان نرم افزار به تفکر در مورد کیفیت واقعی موجود در طراحی و توسعه نرم افزار و چگونگی دستیابی به آن است. این طرح توسط صنایع نرم افزار انگلستان و سوئد پشتیبانی می شود.
  -
  راهنمای صنعت نرم افزار برای مدیریت کیفیت
  ابتکار TickITپس از گزارش منتشر شده توسط وزارت بازرگانی و صنایع بریتانیا (British Department of Trade and Industry-DOT)در بازبینی وضعیت کیفی و توسعه صنعت نرم افزار شکل گرفت. نتیجه گزارش نشان داد که بی میلی شدیدی در میان طراحان نرم افزار در زمینه پیاده سازی ISO9001وجود دارد؛ زیرا آنان این استاندارد را بسیار عمومی یافتند. در نتیجه آنان برخی از اجزا استاندارد را در زمینه صنعت نرم افزار غیر قابل تفسیر و غیر شفاف یافتند.
  -
  در نتیجه این گزارش، دولت بریتانیا انجمن کامپیوتر بریتانیا (British Computer Society-BSC) را مسؤول پیش برد طرحی به نام TickITنمود. هدف اصلی از این پروژه ایجاد روشی تفصیلی برای سازمان دهی، قوانینو روشهایطرح صدور گواهینامه بخش نرم افزار (Software Sector Certification Scheme-SSCS) بود.
  -
  مرحله بعدی
  برای ممیزی شخص ثالث شما نیازمند پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت نرم افزار اثر بخش مطابق با الزامات استاندارد می باشید. گام اول رفتن به بخش دستیابی به گواهینامه می باشد
  سیستم کیفیت خودرو

  تولیدکنندگان خودرو از تامین کنندگان خود الزامات خاص خود را بر اساس استاندارد صنعت خودرو را درخواست می نمایند. در سالهای پیش رو تصمیم درست در انتخاب و توسعه سیستم مدیریت مناسب برای جلب نظر مشتریان، چالشی مهم خواهد بود.
  برای اتخاذ یک تصمیم مناسب، درک درست گزینه های متفاوت موجود، نیازمندی های قراردادی و مهلت سازندگان خودرو مساله ای بحرانی می باشد.تنها یک استاندارد بین المللی در این زمینه وجود دارد؛ و آن ISO/TS16949:2002است. بعد از طراحی TS16949:2002تمامی سازمانهای معرفی کننده استانداردهای ملی تصمیم به انتقال به این استاندارد گرفتند.
  -
  درک این مطلب مهم است که با معرفی TS16949:2002تمامی استانداردهای ملی قصد انتقال به این استاندارد بین المللی نموند. ولی تا کنون تمامی موسسات درخواست کننده استانداردهای ملی مهلت پایانی برای انتقال تعیین ننموده اند. Big Threeشامل سازندگانی نظیر دایملر کرایسلر، فورد و جنرال موتورز مهلت های انتقال را تعیین نموده اند.
  -
  در این صفحه سیستمهای مدیریت کیفیت خودرو، ما دیدی کلی از الزامات خاص صنعت خودرو و استانداردهای متفاوت به شما ارایه خواهیم نمود.
  -
  شریک با DNVدر:
  -
  · صدور گواهینامه ISO/TS16949:2002. این استاندارد بین المللی تنها مربوط با سازمانهای تولیدی و خدماتی مرتبط با صنعت خودرو است. ویرایش اول این استاندارد در تاریخ 15 دسامبر 2003باطل می شود. در صورت دارا بودن گواهینامه ویرایش 1999 انتقال باید آغاز گردد.
  -
  · گواهینامه QS-9000، ویرایش سوم استاندارد سیستم مدیریت کیفیت آمریکایی. این استاندارد مربوط به تامین کنندگان قطعات، مواد و خدمات است. این استاندارد تا تاریخ 14 دسامبر 2006معتبر خواهد بود. سازمان هایی نظیر دایملر کرایسلر، فورد و جنرال موتورز در زمانهای مختلفی از سیستم QS-9000جدا خواهند شد.
  -
  · صدور گواهینامه بر اساس VDA6.1، استاندارد سیستم مدیریت کیفیت آلمانی.
  -
  مسیر صدور گواهینامه شما را در آمادگی برای ممیزی مستقل یاری خواهد نمود. صدور گواهینامه اعتبار دهی شده بیانگر اصول روش اختصاصی Risk Based CertificationTMموسسه DNVمی باشد.
  -
  DNVارایه دهنده Risk Based CertificationTMدر سطح جهان می باشد و دارای تعداد بسیار زیادی اعتبارنامه (Accreditation) ملی است. ما با استفاده از شبکه ای جهانی از منابع محلی، ارایه دهنده خدماتی مناسب نیازهای شما، در هر نوع فعالیت اقتصادی، و در هر مکان جغرافیایی هستیم. شما در هر محل که باشید، ممیزان ما در مورد بهبود فرآیند کسب و کار شما نکته ای برای ارایه خواهند داشت.
  مسیر دستیابی به گواهینامه

  صدور گواهینامه و ثبت بر اساس استاندارد نتیجه یک ارزیابی موفق توسط یک مرجع مستقل شخص ثالث شبیه DNV است. بعد از تصمیم به داشتن یک سیستم مدیریت، مراحل متعددی در پیاده سازی سیستم پیش روی شماست.
  تجربه نشان داده که برخی نکات به ظاهر ساده و بی اهمیت در سازمان متقاضی سیستم مدیریت دارای اهمیت است. لذا این موارد را به خاطر بسپارید:
  -
  · اطمینان حاصل کنید که فرآیند را با نگرش درستآغاز نموده اید.
  -
  · از داشتن درک درست از مفاهیمتعریف شده در استاندارد اطمینان حاصل نمایید و استاندارد را به عنوان مدرک راهنمای سیستم مدیریت خود به کار گیرید.
  -
  · از کاربرد و تفسیراستاندارد بر سازمان خود مطمئن شوید.
  -
  · از استاندارد به عنوان وسیله ای برای بهبوداستفاده نمایید.
  -
  · درک درستی از ریسکها و فرآیندهاییاز سازمانتان که در توانایی تحقق استراتژی موثرند داشته باشید.
  -
  · شریکخود(مرجع ثبت و صدور گواهینامه) را با دقت انتخاب کنید.

 7. #7
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مدیریت کیفیت

  سازمان باید چه مراحلی تا ثبت و صدور گواهینامه بپیماید؟
  در ذیل ده مرحله عمومی برای هدایت شما در مسیر دستیابی به صدور گواهینامه شرح داده شده است:
  -
  1. یافتن یک استاندارد
  یک نسخه از استاندارد را تهیه نموده و مطالعه نمایید تا با الزامات آن آشنا شوید. در این صورت است که می توانید تصمیم گیری درستی در خصوص لزوم و یا فایده اخذ گواهینامه بر اساس این استاندارد نمایید.
  -
  2. مرور ادبیات و نرم افزار
  اطلاعات بسیاری در خصوص درک و پیاده سازی استاندارد تهیه شده و در اختیار شما قرار دارد.
  -
  3. اختصاص یک تیم و تعریف استراتژی
  کاربرد سیستم مدیریت باید تصمیم استراتژیک کل سازمان باشد. بسیار مهم است که مدیران رده بالای سازمان در فرآیند طراحی و توسعه سیستم دخیل باشد. زیرا آنها مسؤول تصمیم گیری در خصوص استراتژی ای هستند که این سیستم باید از آن پشتیبانی نماید. به علاوه، شما یک تیم خاص برای توسعه و پیاده سازی سیستم مدیریت خود نیاز دارید.
  -
  4. تعریف نیازهای آموزشی
  تیم مسؤول پیاده سازی و نگهداری سیستم(های) مدیریت شما نیازمند آگاهی به تمامی جزییات استاندارد (های) قابل اعمال می باشند. دامنه وسیعی از دوره ها، کارگاههای آموزشی و سمینارهای مختلف، به منظور پاسخگویی به این نیازها در دسترس هستند. ما دوره های عمومی و اختصاصی بسیاری را در این زمینه در سراسر جهان برگزار می نماییم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص با نزدیکترین دفتر موسسه DNVتماس حاصل فرمایید.
  -
  5. بررسی امکان استفاده از مشاور
  مشاوران مستقل توانایی ارایه پیشنهاد های کارا، واقع گرایانه و با بهره وری اقتصادی مناسب را در ارتباط با برنامه و استراتژی پیاده سازی سیستم دارا هستند.
  -
  6. تهیه یک نظامنامه سیستم مدیریت
  نظامنامه سیستم مدیریت کیفیت باید بیانگر خط مشی و عملیات سازمان شما باشد. از طریق این نظامنامه شما شرح درستی از سازمان خود و بهترین روشهایی که برای دستیابی به انتظارات مشتریان طراحی نموده اید ارایه می نمایید.
  -
  7. تهیه روشهای اجرایی
  روشهای اجرایی بیانگر فرآیندهای سازمان شما به همراه بهترین روشهای توفیق در این فرآیندهاست. این روشها باید پاسخهایی در مورد سؤالات زیر و درباره هر فرآیند ارایه نمایند:
  - چرا
  - چه کسی
  - چه وقت
  - کجا
  - چه چیز
  - چگونه
  -
  8. اجرا و استقرار سیستم مدیریتتان
  ارتباط و آموزش کلید پیاده سازی موفق سیستم مدیریت است. در فاز استقرار و پیاده سازی، سازمان شما بر اساس روشهای مستند شده عمل می نماید تا اثربخشی سیستم مدیریت را نشان می دهد.
  -
  9. بررسی یک پیش ممیزی
  شما می توانید با کمک یک مرجع صدور گواهینامه ارزیابی اولیه ای از پیاده سازی سیستم مدیریت خود داشته باشید. هدف از این ارزیابی شناسایی نقاط نامنطبق و ایجاد فرصتی برای اصلاح آنها قبل از انجام ممیزی اعتباردهی(Accredited) شده سیستم مدیریت می باشد. دریافت یک عدم انطباق به معنای عدم تطابق بخش خاصی از سیستم با الزامات استاندارد می باشد.
  -
  10. انتخاب یک مرجع صدور گواهینامه(CB)
  به علت نیاز به حفظ اعتبار گواهینامه، ارتباط تجاری شما با مرجع صدور گواهینامه سالیان سال به طول خواهد انجامید. بهبود مستمر برای داشتن سیستم مدیریتی کارا، کلیدی است. DNVبا ارزیابی نقاط قوت و فرصتهای بهبود، شما را در دستیابی به حداکثر ارزش افزوده ناشی از ممیزی سیستمهای مدیریت رهنمون می گردد. برای مدیریت ارشد این به مفهوم آگاهی بیشتر از توانایی سازمان در رسیدن به اهداف استراتژیک خواهد بود. در این عصر موشکافی یکپارچه، انتخاب یک مرجع صدور گواهینامه با شهرتی ورای عیبجویی بی مورد و بدون ارزش افزوده امری ضروری است.
  -
  وقتی پیاده سازی سیستم مدیریت خود را به پایان رساندید و آن را برای ممیزی شخص ثالث آماده نمودید، شما آماده ممیزی اعتباردهی شده(Accredited) سیستم مدیریت خود هستید.
  گواهینامه اعتباردهی شده

  داشتن یک سیستم مدیریت ثبت شده می تواند سفری به سوی بهبود فرآیند کسب و کار باشد. این موضوع همچنین از الزامات بسیاری از قراردادهای امروزی شده است. ولی به راستی ثبت و صدور گواهینامه اعتباردهی شده چیست و چگونه عمل می کند؟
  اعتباردهی(Accreditation) چیست؟
  اعتباردهی شایستگی و تونایی مرجع صدور گواهینامه را تصدیق می نماید. برای برآوردن معیارهای اعتباردهی، یک مرجع اعتباردهی، مرجع صدور گواهینامه را مورد ارزیابی قرار می دهد. این ارزیابی به منظور بررسی میزان انطباق مرجع صدور گواهینامه با الزامات موجود صورت می پذیرد. این روش مراجع فوق برای ممیزی، ممیزیان(مراجع صدور گواهینامه نظیر DNV) است.

 8. #8
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مدیریت کیفیت

  صدور گواهینامه اعتباردهی شده شخص ثالث چیست؟
  ممیزی و ثبت اعتباردهی شده سیستمهای مدیریت به منظور نمایش دادن تطابق با استاندارد صورت می پذیرد. مراجع صدور گواهینامه سازمان های ممیزی کننده ای هستند که این خدمات را به سازمانهای متقاضی گواهینامه بر اساس استاندارد های مختلف ارایه می نمایند.

 9. #9
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مدیریت کیفیت

  Risk Based CertificationTMچیست؟
  Risk Based Certificationروش اختصاصی DNVدر ممیزی سیستمهای مدیریت است. دانستن نقاطی که فعالیتهای بهبود باید بر آنها متمرکز شوند(Focus Areas) ، کلید و نقطه بحرانی کنترل المانهای ریسکی است که می توانند بر موفقیت کسب و کار شما تاثیر گذارند. ما با رویکرد Risk Based Certificationخود فرآیند ممیزی سیستمهای مدیریت را برای ارزیابی ریسکهای کسب و کار تنظیم(و اختصاصی) می نماییم.
  -
  شما ورودی هایی را در مورد فرآیندهای تعیین کننده موفقیت کسب و کارتان ارایه می دهید. ما نحوه عملکرد شما را در مورد این نقاط تمرکز و نیز محلهای نیازمند تمرکز فعالیتهای بهبود را، به همراه بررسی میزان انطباق با استاندارد مورد ممیزی ارزیابی می نماییم. در صورت تطابق، خروجی این فرآیند هنوز یک گواهینامه است. ولی مضافا نتیجه ارزیابی کارایی شما در مورد نقاط تمرکز(Focus Area) نیز ارایه خواهد شد.

 10. #10
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مدیریت کیفیت

  چگونه می توان از DNVگواهینامه دریافت نمود؟
  یک سیستم مدیریت موفق، سیستمی است که به طور مستمر بهبود می یابد. هم سیستم و هم گواهینامه شما نیازمند نگهداری هستند. بنابراین، صدور گواهینامه اعتباردهی شده متشکل از دو مرحله است: ممیزی اولیهو نگهداری از گواهینامهپس از آن. ما رویکرد Risk Based Certificationخود را به هر دو مرحله اعمال می نماییم.

 11. #11
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مدیریت کیفیت

  ممیزی اولیه
  -
  1. مکالمه ورودی
  برای اختصاصی نمودن ممیزی، باید ممیزان ما از آنچه برای سازمان شما مهم است مطلع گردند. ما باید درک روشنی از استراتژی کسب و کار شما و شرایطی که شما را در آن استراتژی یاری می نماید داشته باشیم. بنابراین سه تا پنج نقطه تمرکز که ممیزی بر روی آنها متمرکز خواهد شد شناسایی می شوند. نقاط تمرکز باید به سیستم مدیریت متصل شده و بازتابی از ریسکها و فرصتهای مهم شما باشند. توافق روی نقاط تمرکز تشریک مساعی شما و ممیزین ما می باشد. در صورت نیاز ما ممیزان ما نسبت به پیشنهاد نقاط تمرکز اقدام خواهند نمود. مدیریت ارشد باید در این فرآیند نقش داشته باشد.
  -
  2. مرور مستندات
  سر ممیزین ما نظامنامه سیستم مدیریت شما را ارزیابی می نمایند. گزارش بررسی مستندات یافته های این فرآیند را به طور خلاصه ارایه می نماید این گزارش نمایانگر آمادگی یا عدم آمادگی سازمان شما برای ادامه ممیزی صدور گواهینامه خواهد بود. مرور مستندات می تواند قبل و یا در هنگام انجام بازدید اولیه(Initial Visit) صورت پذیرد.
  -
  3. بازدید اولیه
  قبل از ممیزی اصلی صدور، ما بازدید اولیه ای از سازمان شما خواهیم داشت. این بازدید می تواند به همراه مرور مستندات صورت پذیرد. هدف از این بازدید دو مورد زیر می باشد:
  الف- بررسی میزان آمادگی سازمان شما برای ممیزی صدور، به عبارت دیگر مرور نظامنامه، روشهای اجرایی، بازدید از تجهیزات و امکانات شما و بررسی خلاصه میزان استقرار سیستم مدیریت.
  ب- برای مرور ورودی های نقاط تمرکز و تعیین سه تا پنج نقطه تمرکز که ممیزی بر روی آن متمرکز خواهد شد.
  بر این اساس دامنه ممیزی و برنامه آن مورد توافق قرار خواهد گرفت.
  -
  4. ممیزی صدور
  ممیزی صدور متشکل از ملاقات های غیر رسمی، امتحان و مشاهده سیستم در حال عمل می باشد. در طول این فرآیند ما درجه انطباق سیستم مدیریت شما را با استاندارد انتخاب شده ارزیابی نموده و کارایی در نقاط تمرکز مشخص شده را بررسی می نماییم. در صورت مشاهده تطابق گواهینامه را صادر می نماییم. یافته های ممیزی که به نقاط تمرکز مرتبطند در پایان ممیزی و در جلسه اختتامیه ارایه شده و در گزارش ممیزی درج خواهند شد. در جلسه اختتامیه نیز می توانید به ارایه ورودی در مورد نقاط تمرکز بپردازید؛ به عبارت دیگر اگر نقاط تمرکز جدیدی برای ممیزی های بعد به نظرتان برسد.

 12. #12
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مدیریت کیفیت

  نگهداری از گواهینامه
  در این مرحله شما ممیزی اولیه را به پایان رسانده و وارد مرحله نگهداری از گواهینامه شده اید.
  -
  5. ممیزی های دوره ای(Periodical Audits)
  هر گواهینامه صادر شده چرخه عمری سه ساله خواهد داشت. در زمان صدور ما برنامه زمانبندی ممیزی های دوره ای را به منظور انجام ممیزی های معمول در دوره سه ساله تنظیم خواهیم نمود. این ممیزی ها ادامه تطابق سازمان با الزامات استاندارد را به همراه ارزیابی مجدد کارایی در مورد نقاط تمرکز ارایه خواهند نمود. حداقل یک ممیزی در هر سال مورد نیاز خواهد بود.
  -
  6. ممیزی تجدید اعتبار(Re-certification Audit)
  بعد از پایان دوره سه ساله اعتبار گواهینامه شما از طریق یک ممیزی تجدید اعتبار تمدید خواهد شد.
  -
  برای دستیابی به اطلاعات در مورد سرویسهای قابل ارایه توسط موسسه به بخش علت همکاری با DNVمراجعه نمایید.
  علت همکاری باDNV

  تمامی گواهینامه های سیستم مدیریت برابر نیستند. DNV چیزی بیش از مدرکی برای ارایه در اختیار قرار می دهد. در زمان همکاری با ما، شما سفری به سوی بهبود کسب و کار و نهایتا تعالی سازمانی آغاز می نمایید.
  DNVیکی از مراجع پیشرو ارایه دهنده خدمات صدور گواهینامه سیستم های مدیریت است. با صدور بیش از 000ر50 گواهینامه در سطح جهان نام ما یادآور تعهد به ایمنی، کیفیت، و توجه به محیط زیستاست.
  با گردآوری موارد ذیل سازمان ما برای ارایه خدمات صدور گواهینامه برآورنده رضایت شما تجهیز شده است:
  -
  · Risk Based CertificationTMروش استاندارد ما در ممیزی سیستمهای مدیریت است. با روش ممیزی بر پایه ریسک ما، شما بیش از یک گواهینامه دریافت خواهید نمود. ممیزان ما همچنین نحوه تعامل سیستم مدیریت شما با ریسکها را ارزیابی خواهند نمود؛ به عبارت دیگر آنها نقاط قوت، ضعف و فرصتهای بهبود شما را شناسایی خواهند نمود.
  -
  · ما ارایه دهنده یک one stop shopping با دامنه وسیعی از ممیزی جداگانه و یا یکپارچه هستیم که موجب افزایش اثر بخشی فرآیند صدور گواهینامه می گردد.
  -
  · دفاتر ما در سراسر جهان ارایه دهنده خدمات محلی به شما هستند. کارکنان ما با صحبت به زبان شما و قادر به درک نیازمندیهای محلی و مشخصات بازار شما می باشند.
  -
  · ما یکی از معدود موسسات صدور گواهینامه جهانی هستیم که به طور فعال در طراحی و توسعه استاندارد های نوین بین المللیفعالیت می نماییم؛ نظیر OHSAS 18001و استاندارد قابلیت اعتماد اجتماعی، SA 8000.
  -
  · ما یکی از تامین کنندگان مستقل سرویسهای صحه گذاری و ارزیابی و صدور گواهینامه برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ایهستیم. هم اکنون ما دارای اعتبار نامه تحت طرح تجارت انتظار انگلستان، ثبت فعالیت آب و هوای کالیفرنیا در آمریکا، و ازوی اجرایی مرجع اعتباردهی UNFCCC ویا United Nations Framework Convention for Climate Changeهستیم.
  -
  · ما یکی از دقیقترین برنامه های آموزش و احراز صلاحیت ممیزان را در کسب و کار، به منظور تضمین بهره وری شما از خدمات Risk Based Certificationبا بالاترین کیفیت، در هر زمانو هر مکانرا دارا هستیم.
  -
  برای اطلاع از اینکه چرا شرکتهای پیشرو در سراسر جهان به ما اعتماد می کنند به بخش تماس با ما مراجعه نموده و یا فرم درخواست پیشنهاد قیمت را تکمیل نمایید.

 13. #13
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مدیریت کیفیت

  مدیریت زیست محیطی

  افزایش آگاهی درباره توسعه پایدار، موجب افزایش قرارگیری سازمانهای قابل اعتماد در موضوع محیط زیست در مرزهای رقابتی می گردد. سیستم مدیریت زیست محیطی ثبت شده، بیانگر بالا رفتن کسب و کار شما در پله های مسؤولیت پذیری است.
  مقررات زیست محیطی روز به روز سختگیرانه تر می گردند، و این به علت فشارهای قانون است. مشتریان و سهامداران، هر روز تقاضای بیشتری در مورد کاهش تاثیرات زیست محیطی فرآیند کسب و کار شان می نمایند و خواهان شفاف سازی آنچه انجام می دهند و نیز نشان دادن بهبودشان هستند. سیستم مدیریت زیست محیطی سازمان شما را در کنترل بسیاری از جنبه های زیست محیطی عمده کمک می کند؛ به عبارت دیگر انتشار گازها، کنترل زباله ها، استفاده از منابع طبیعی، و بازدهی انرژی.
  در کنترل درآوردن فرآیندها و چالشهای کلیدی نیازمند اینست که شما توانایی شناسایی نقاط قوت، ضعف و فرصت های بهبود خود باشید. ممیزان DNVبا استفاده از روش Risk Based Certification TM ارزیابی مناسبی از چگونگی وضعیت اثربخشی و پشتیبانی سیستم مدیریت زیست محیطیسازمان شما از نقاط با ریسک عمده، به همراه بررسی میزان تطابق با استانداردانتخاب شده خواهند داشت.
  ما در این صفحه سیستم مدیریت زیست محیطی، شما را در آشنایی و درک چرا و چگونگی سیستم مدیریت زیست محیطی کمک می کنیم؛ اینکه این سیستم چیست و چگونه سازمان شما از آن بهره خواهد برد.
  شریک با DNVدر:
  · ممیزی سیستم مدیریت زیست محیطی بر اساس ISO14001، و ارزیابی از نحوه تعامل سازمان شما با ریسکهای زیست محیطی. ISO14001 استاندارد بین المللی سیستم مدیریت زیست محیطی است. این استاندارد عمومی قابل اعمال به هر سازمان در هر صنعتی می باشد.
  مسیر صدور گواهینامه شما را در آمادگی برای ممیزی مستقل یاری خواهد نمود. صدور گواهینامه اعتبار دهی شده بیانگر اصول روش اختصاصی Risk Based Certificationموسسه DNVمی باشد.
  DNVارایه دهنده Risk Based Certificationدر سطح جهان می باشد و دارای تعداد بسیار زیادی اعتبارنامه (Accreditation) ملی است. ما با استفاده از شبکه ای جهانی از منابع محلی، ارایه دهنده خدماتی مناسب نیازهای شما، در هر نوع فعالیت اقتصادی، و در هر مکان جغرافیایی هستیم. شما در هر محل که باشید، ممیزان ما در مورد بهبود فرآیند کسب و کار شما نکته ای برای ارایه خواهند داشت.

 14. #14
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مدیریت کیفیت

  مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی

  تعهد مستحکم شما به حفظ بهداشت و ایمنی کارکنان خود، عاملی جهت برجسته نمودن و تمایز، در بازار رقابتی است. سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی ثبت شده، نمایانگر عزم شما در حفاظت از کارکنان و محیط زیست در برابر رویدادهای خطرناک می باشد.
  پیاده سازی سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی شما را در کنترل ریسکهای مربوطه کمک می نماید. هر کسب و کاری در بر گیرنده فرآیندهای اجرایی خاصی است که در ارتباط با اهداف استراتژیک سازمان بسیار مهم هستند. بهبود کسب و کار وابسته به شناسایی نقاط قوت، ضعف و فرصتهای بهبود است. ممیزان DNVبا استفاده از روش Risk Based Certification TM ارزیابی مناسبی از چگونگی وضعیت اثربخشی و پشتیبانی سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی سازمان شما از نقاط با ریسک عمده، به همراه بررسی میزان تطابق با استانداردانتخاب شده خواهند داشت.
  -
  اطمینان از ایمنی کارکنان همچنین می تواند باعث بهبود تصویر سازمان و جذب نیروهای شایسته گردد.
  -
  ما در این صفحه سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی، شما را در آشنایی و درک چرا و چگونگی سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی کمک می کنیم؛ اینکه این سیستم چیست و چگونه سازمان شما از آن بهره خواهد برد.
  -
  شریک با DNVدر:
  -
  · ممیزی سیستم بهداشت و ایمنی شغلی بار اساس استاندارد OHSAS18001، و تحت کنترل درآوردن فرآیندهای بحرانی. OHSAS18001قابل اعمال به هر سازمان با هر اندازه می باشد؛ ولی بیشتر مناسب سازمان های بزرگ با نیروی انسانی بسیار، ویا با حجم زیاد کار یا کار دستی(غیر اتوماتیک) بسیار و در نهایت کار در محیط هایی با ریسک بهداشت و ایمنی بالا می باشد.
  -
  · در صفحه صنایع دریایی DNVمی توانید اطلاعاتی راجع به ISM Codeیا International Ship Managementبیابید.
  -
  مسیر صدور گواهینامه شما را در آمادگی برای ممیزی مستقل یاری خواهد نمود. صدور گواهینامه اعتبار دهی شده بیانگر اصول روش اختصاصی Risk Based Certificationموسسه DNVمی باشد.
  -
  DNVارایه دهنده Risk Based Certificationدر سطح جهان می باشد و دارای تعداد بسیار زیادی اعتبارنامه (Accreditation) ملی است. ما با استفاده از شبکه ای جهانی از منابع محلی، ارایه دهنده خدماتی مناسب نیازهای شما، در هر نوع فعالیت اقتصادی، و در هر مکان جغرافیایی هستیم. شما در هر محل که باشید، ممیزان ما در مورد بهبود فرآیند کسب و کار شما نکته ای برای ارایه خواهند داشت.
  OHSAS 18001

  گواهی OHSAS18001:1999 بیانگر ممیزی و اثبات تطابق سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی شما بر اساس بهترین روشها می باشد. گواهینامه ارایه شده توسط مرجع صدور گواهینامه، بیانگر امکان اعتماد مشتریان و کارکنان به تلاش شما در حفاظت پیشگیرانه از بهداشت و ایمنی نیروی کاریتان می باشد.
  استاندارد OHSASتوسط انجمنی از ادارات استاندارد ملی، مراجع صدور گواهینامه و مشاوران متخصص تهیه گردیده است. DNVبه عنوان یک مرجع ثبت و صدور گواهینامه بین المللی، در تدوین آن مشارکت نمود.

 15. #15
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مدیریت کیفیت

  سری OHSAS
  در سری استانداردهای بهداشت و ایمنی شغلی، OHSAS18001به منظور کمک به سازمانها در تدوین و فرموله کردن اهداف و خط و مشی های بهداشت و ایمنی شغلیشان تهیه گردید. این سری همچنین شامل مدرکی بیانگر مشخصاتسیستم، و مدرکی به عنوان راهنماهایسیستم برای پیاده سازی OHSAS18001است. این استاندارد قابل انطباق با هر سازمان است که در صدد پایه گذاری رویکردیپیشگیرانه در ریسکهای بهداشت و ایمنی شغلی است.

 16. #16
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مدیریت کیفیت

  کاهش ریسکها و مخاطرات
  OHSAS18001سیستم مدیریت شما را در ابعادمختلف مورد سنجش قرار می دهد. سطح کاربرد آن وابسته به فاکتورهای تعریف شده در خط مشی بهداشت و ایمنی شغلی سازمان، طبیعت فعالیتها، و شرایطیکه این فعالیتها تحت آن به اجرا در می آیند، می باشد.
  -
  یک سیستم مدیریت موفق باید بر پایه این موارد باشد:
  -
  · خط مشیبهداشت و ایمنی شغلی مناسب برای سازمان.
  -
  · شناسایی ریسکهایبهداشت و ایمنی شغلی و قوانینمرتبط.
  -
  · اهدافو برنامههایی برای بهبود مستمر.
  -
  · اقدامات مدیریتیبرای کنترل ریسکهای بهداشت و ایمنی شغلی
  -
  · پایش کاراییسیستم مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی.
  -
  · بازنگری مستمر، ارزیابی، و بهبودسیستم.
  -
  مرحله بعدی
  برای ممیزی شخص ثالث شما نیازمند پیاده سازی سیستم مدیریت اثر بخش مطابق با الزامات استاندارد می باشید. گام اول رفتن به بخش دستیابی به گواهینامه می باشد.
  ISO/IEC 27001

  گواهی ISO/IEC27001 بیانگر دریافت گواهینامه تطابق سیستم مدیریت امنیت اطلاعات شما بر اساس بهترین روشها می باشد. گواهینامه ارایه شده توسط مرجع صدور گواهینامه، بیانگر اینست که شما تمهیدات لازم را در خصوص حفاظت اطلاعات از دسترسی غیر مجاز و تغییرات به کار بسته اید.
  این استاندارد رویکردی فرآیند نگر را در پایه گذاری، استقرار، اجرا، پایش، بازنگری، نگهداری و بهبودسیستم مدیریت امنیت اطلاعات سازمان در اختیارتان قرار خواهد داد.
  -
  استاندارد ISO/IEC27001توسط سازمان جهانی استاندارد(ISO) و به منظور صدور گواهینامه تهیه گردیده است. این استاندارد جایگزین استاندارد BS7799و به عنوان استاندارد بین المللی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات مطرح گردیده است. این استاندارد بر اساس BS7799، و با هدف تطابق با ساختار سایر استانداردهای سیستم های مدیریت تهیه گردیده است. کنترلهای جدیدی نیز نظیر مدیریت رخداد(Incident) امنیت اطلاعات و اصول OECDبه آن افزوده شده است.
  -
  این استاندارد همچنین استاندارد هایی نظیر ISO/IEC17799:2005، ISO/IEC13335:2004، ISO/IEC TR 13335-3:1998�

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۰۵ آذر ۸۹, ۲۱:۰۱
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۰۹ شهریور ۸۹, ۱۶:۵۹
 3. آیت الله صانعی: از کاندیدایی حمایت می کنم که دست همسرش را می
  توسط hamid192 در انجمن اخبار ويژه انتخابات ايران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۰ خرداد ۸۸, ۲۰:۳۲
 4. موسویان شکایت خود از سایت توکلی را پس می گیرد
  توسط YAS در انجمن دنیای اینترنت
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۲۶ شهریور ۸۷, ۱۸:۱۱
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۲۴ بهمن ۸۶, ۲۱:۴۲

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •