[align=center][/align]

همانطور که شايد خيلي از شما دوستان تا حالا در جريان قرار گرفته ايد، دولت در راستاي طرح تحول اقتصادي، قصد داره يارانه هاي پرداختي به کالاها و خدمات را بصورت نقدي به مردم پردخت کند.
از اول مردادماه پرسش نامه هايي جهت دريافت اطلاعات اقتصادي خانوارها پخش شده تا با جمع بندي اطلاعات خانوارها و طبقه بندي آنها به چند دهک، به هر دهک از جامعه متناسب با درآمدهاي آن دهک، يارانه بصورت نقدي پرداخت گردد. بعبارت ساده تر دولت قصد داره 90 هزار ميليارد تومان يارانه اي را که هر ساله به بنزين، گازئيل، برق، گاز، نان، دارو، روغن نباتي و ... پرداخت مي کند را حذف و اين موارد را با قيمت جهاني عرضه کند و در عوض قصد داره اين 90 هزار ميليارد تومان را مثل آش نذري بين نزديک به 80 ميليون نفر تقسيم کند! (يک اقدام بي سابقه در طول تاريخ بشريت!).
مبناي تقسيم اين پول هم، همين پرسشنامه هايي هست که از اول مرداد انتشار آنها شروع شده و بنا به فرموده رئيس مرکز آمار ایران، خوداظهاري مردم و اعتماد به مطالب نوشته شده در اين پرسشنامه ها ملاک عمل خواهد بود!
البته طبق نظر کارشناسي! کارشناسان محترم مرکز آمار ایران، قرار بود اين پرسشنامه ها بعد از تکميل در مساجد محل سکونت افراد مهر تائيد بخورند (شبيه کارهاي اوايل دهه 60) که البته بعدا اين کار منتفي شد!
البته در اينکه يارانه ها بايد هدفمند شوند هيچ کس شکي ندارد، اما اينکه اصولا اين طرح هم مثل طرحهاي قبلي دولت چقدر کار کارشناسي روش انجام شده و مثل طرحهاي قبلي شکست مي خورد يا قراره معجزه اي رخ دهد، را من نمي دونم! اما اين را مطمئنم اطلاعات جمع آوري شده در اين طرح بسيار با واقعيت فرق خواهد داشت. آخه يکي نيست به اين حضرات دانشمند بگه در بسياري از خانواده هاي ايراني که مرد خونه درآمد واقعي خودش را حتي به خانومش نمي گه، آيا در اين پرسش نامه ها حقيقت را خواهد نوشت؟ يا وقتي در ادارت ما مديران دولتي پاداشهاي مخفيانه مي گيرند که حتي بسياري از کارمندان همان اداره از آنها بي خبرند، اونوقت مي آد و در پرسش نامه خواهد نوشت که چقدر پاداش و اضافه کاري در سال مي گيرد؟ آيا اصلا اين باورکردني است که فلان تاجر يا بازاري، درآمد حقيقي اش را ذکر کند؟ و يا اون افرادي که چندين قطعه زمين، باغ، آپارتمان و ...دارند آيا حاضر مي شوند مشخصات واقعي دارائي هاي خود را در اين پرسش نامه ها درج کنند؟
البته اعلام شده که اطلاعات جمع آوري شده از طريق اين پرسشنامه ها با بانکهاي اطلاعاتي که دولت در اختيار داره مطابقت داده خواهد شد، اما پرسش اصلي اينجاست که کدام بانک اطلاعاتي؟ کدام بانک اطلاعاتي در کشور وجود داره که اطلاعات اقتصادي خانوارهاي ايراني در آن نوشته شده؟ که اگر چنين بانک اطلاعاتي وجود داشت که ديگه اصلا نيازي به انتشار اين پرسشنامه ها نبود! مگر اينکه هاتفي از غيب برسد!
سخن در اين باره زياد است (افزايش حداقل 50 درصدي تورم در صورت حذف يارانه ها و حتي ايجاد ناامني هاي سياسي اجتماعي در جامعه و ...) که نمي خوام الان بيش از اين وقتتون را بگيرم.

در هر صورت همانطور که در بالا هم گفتم فرم های جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها از ديروز سه شنبه اول مرداد در مراکز پستی کل کشور و همچنین از طریق پایگاه اینترنتی مرکز آمار ایران به نشانی [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] آماده ارائه به هموطنان است.
بر اساس اعلام روابط عمومی مرکز آمار ایران، هموطنان پس از اخذ و تکمیل این فرم ها باید از روز سه شنبه 12 مرداد 87 براساس جدول زمان بندی که براساس تعداد اعضای خانوار است به ایستگاههای جمع آوری این فرم ها مراجعه کنند. (يعني بايد اين روزها، پرسش نامه را پيدا کرده، تکميل و طبق برنامه زمانبندي شده از 12 مرداد به ايستگاههاي جمع آوري فرمها در مدارس تحويل دهيد.)

جدول زمان بندی مراجعه خانوارها به ایستگاههای جمع آوری پرسشنامه ها (مدارس) به این شرح است:

خانوارهای 1 تا 3 نفره از 12 مرداد 87 تا 16مرداد 87

خانوارهای 4 نفره از 17مرداد 87 تا 21 مرداد 87

خانوارهای 5 نفره از 22 مرداد 87 تا 26 مرداد 87

خانوارهای 6 نفره از 27 مرداد87 تا 31 مرداد 87

خانوارهای 7 نفره و بیشتر از 1 شهریور 87 تا 5 شهریور 87


و خانوارهایی که موفق به تحویل پرسشنامه به ایستگاههای جمع آوری طرح در موعد مقرر نشده اند از تاریخ 6 شهریور 87 تا 10شهریور 87

خب، و اما از اول مرداد همزمان با انتشار اين فرمها دسترسي به سايت مرکز آمار ايران بسيار سخت شده، لذا من اين فرمها را دانلود کرده و سپس براي شما قرار دادم تا براحتي بتوانيد دانلود كنيد.فقط دقت داشته باشيد:

1- پرسشنامه هاي اطلاعات اقتصادي خانوار رايگان و غير قابل فروش مي باشد.

2- پرسشنامه هاي اطلاعات اقتصادي خانوار بايستي در قطع A3 تهيه، تكميل و به ستادهاي جمع آوري (نشاني اين ستاد ها متعاقباً اعلام خواهد شد) ارائه شود. راهنماي تكميل پرسشنامه به همراه پرسشنامه قابل دسترسي است.

3- كاربراني كه امكان چاپ پرسشنامه در قطع A3 را ندارند مي توانند از روش زير استفاده نمايند:

الف- چاپ پرسشنامه در قطع A4.
ب- تهيه كپي در قطع A3 از روي پرسشنامه A4 (مرحله الف).

4- كاربران جهت رؤيت و چاپ پرسشنامه اطلاعات اقتصادي خانوار، حتماّ مي بايست از نرم افزار Adobe Acrobat Reader استفاده نمايند. كاربراني كه فاقد اين نرم افزار هستند [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] مي توانند آن را تهيه نمايند.

سه فرم: 1)پرسشنامه، 2)راهنماي تكميل پرسشنامه، 3)نمونه پرسشنامه تكميل شده را در داخل يک فايل زيپ قرار داده ام که مي توانيد از طريق لينک زير بصورت مستقيم دانلود کنيد.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

رمز فايل: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]