نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: خود هیپنوتیزم یا نفوذپذیری ضمیرناخودآگاه

 1. #1
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  خود هیپنوتیزم یا نفوذپذیری ضمیرناخودآگاه

  خواب مغناطیسی با خواب طبیعی تفاوت زیادی دارد. چون در خواب هایمغناطیسی , سوژه از اتفاقاتی که در اطراف وی رخ می دهد بی اطلاع نیست ,بخصوص در خواب های سبک و نیمه سبک و نیمه سنگین سوژه گفته های همه افرادرا می شنود , ولی نمی تواند به آنها جواب دهد . گاه بعضی سوژه ها هستند کهخواسته های اطرافیان را انجام می دهند . وقتی این سوژه ها از خواب هایمغناطیسی خارج می شوند , اظهار می دارند که ما خاب نبودیم و همه چیز را میشنیدیم . در صورتی که نمی دانند خواب مصنوعی اختلاف زیادی با خواب طبیعیدارد , چون در خواب طبیعی , روح از جسم فاصله زیادی دارد و فرد از وقایعمحیط خود کاملا بی خبر است , ولی در خواب های مصنوعی , روح در اطراف جسماست و سوژه از تمام مطالب و وقایع اطراف خویش با خبر است , ولی به علتاینکه جسم وی تحت نفوذ نیروهای خارجی قرار دارد , قدرت حرکت ندارد.

  اصولا خواب های مغناطیسی به دو دسته مهم تقسیم بندی می شوند که عبارتند از :

  1- تاثیرگذاری امواج به همراه تلقین گذاری لفظی بر دیگران . در این مورد سوژه تحت نفوذ امواج و تلقین شخص دیگری به خواب می رود.

  2- تاثیرگذاری به همراه تلقین گذاری ذهنی به خود . در این مورد افراد با نیروی القائات شخصی خود را به خواب می برند.

  دراین قسمت , فقط در مورد تاثیرگذاری امواج و تلقین به خود , مطالبی بیان میشود و از نظر علمی می دانیم که یکی از نیروهای نهان وجود هر فرد ضمیرناخودآگاه او است که تحت امر مستقیم روح می باشد . این ضمیر در تمام حیاتروح( چه در عالم خاکی و چه در عوالم روحی ) فعال است و هیچاه استراحت نمیکند . هر بذری در این ضمیر کاشته شود و آبیاری گردد , حتما محصول ببار میآورد . اگر به آن مفاهیم خوبی , زیبائی نیات و افکار خیر و درست و راستبخورانیم , پس از مدتی نتیجه خوب ببار خواهد آورد و چنانچه زشتی ها ,پلیدی ها , حرص و حسادت ها و دروغ ها را به آن روانه سازیم , مسلما میوهای از همان گونه خواهد داست.

  این ضمیر , تمام اطلاعات و رخدادهایزندگی را , از ضمیر آگاه می گیرد و در خود جمع می کند تتا روزی آنها را برحسب نیاز , مجددا در اختیار ضمیر آگاه قرار دهد واین ضمیر را می توان قویترین نیروگاه توانائی های افراد نامید.

  هر فردی می تواند توسط علومروحی و با پشتکار لازم , سیستم خودکار این ضمیر را به خدمت خود در آورد ,به طوری که در جوانی , روحیات و حالات پیری و در پیری , روحیات و حالاتجوانی در فرد به وجود آورد. چون به وسیله تلقین هائی که در زمان نفوذپذیری, به اعماق ضمیر فرستاده می شود , پس از اندک مدتی این ضمیر تحت نفوذ وقدرت همین تلقین ها (درست و سالم و یا نادرست و ناسالم) قرار می گیرد . درزمان تلقین پذیری می بایست سعی شود از کلمات آمرانه مثبت استفاده کرد ,زیرا در اثر مرور زمان و ادامه تمرینات , برخی از حرکات یا کلمات و یااصوات , به صورت شرطی در می آیند . از آنجائی که , رفتار و گفتار و کردارروزمره , در این ضمیر جای می گیرند , لذا شایسته است از هم اکنون تماماعمال و رفتار و گفتار روزمره خود را کنترل شده انجام دهیم تا رهنمودهایآینده ضمیرناخودآگاه , برای ما خلاق و هستی آفرین باشد. مثلا بجای بنشین ,بفرما بگوئیم , به عوض بدبینی , خوشبینی را پیشه کنیم و بجای دروغگوئی ,با راستی و درستی عمل کنیم.

  باید دانست تا باور و اعتقاد در کاریوجود نداشته باشد , در آن کار پیشرفتی هم حاصل نمی شود. کسی که خود تلقینیرا باور ندارد , هرگز قادر نمی شود از این طریق تحولی در ذهن و اراده و درنتیجه در زندگی خود به وجود آورد.

  افرادی که قصد دارند با روشنفوذپذیری های روحی , خود را مداوا کنند یا حالت انرژِ روحی و روانی خودرا حفظ نمایند , باید در تمام عمر , خود را مجهز به کلمه یا فراز مثبتکنند. این کلمه را که می توان ((کلید سعادت زندگی)) نام گذاشت , هنگامبروز هر ناراحتی و گرفتاری های زندگی , مشگل گشا و آرام بخش روح و جسم فردخواهد بود . این کلمه یا فراز می تواند عبارتی مثل : (( بس کن , سخت نگیر, آرام باش , اعصابت را خراب نکن , گذشت کن , ببخش , من آسوده ام و...))باشد . با تکرار آگاهانه و به موقع این عبارت کم کم در ضمیر ناخودآگاهجایگیر می شود و به تدریج ملکه ذهن می گردد . ذکر این عبارت , به هنگامناراحتی و گرفتاری , فشارهای عصبی و درونی را به فوریت بر طرف می نماید وآرامش روحی و روانی برای شخص فراهم می سازد. هرکس باید عبارات مختلف راچندین روز یادداشت نماید و پس از چند روز مطالب و واژه های اضافی را خطبزند تا به یک جمله یا کلمه آخر که مورد قبول و پسند وی است برسد و سپس آنکلمه یا عبارت که با خواست و میل او سازگار شد آن را برای همیشه بعنوانلغت کلیدی یا آرام کننده اعصاب خود انتخاب کند.

  ساختن جسم و روح وحالات روحی روانی , احتیاج به زیر بنا و مقدمات اولیه دارد , مثل یکساختمان که احتیاج به پی و زیرسازی دارد . آماده نمودن ضمیر ناخودآگاهبرای پذیرفتن تلقین ها هم از مهمترین زیرسازی های روحی و روانی است . درخواب های روحی , عامل سوژه را به خواب می برد و آنچه را که برای مداوا ویا کسب اطلاعات از آن لازم دارد , از معمول می پرسد یا با تلقین های روحیدر ضمیر ناخودآگاه او مطالبی را قرار می دهد . اما در روش خودتلقینی هایروحی ( خود هیپنوتیزم ) هر فرد , هم نقش عامل و هم نقش معمول(سوژه) رابعهده دارد . شخصی که قصد خود تلقینی دارد , لازم استقبلا در جلسات خوابهای روحی شرکت داشته باشد و توسط استادی آموزش های اولیه را دیده باشد وسپس اقدام به خودتلقینی نماید.

  اقدام بدون آموزش های اولیه , اغلب کاری عبث و بی نتیجه خواهد شد.

  اگرفردی دارای اعتقاد و ایمان کافی بود و آموزش های اولیه را هم زیر نظراستاد کار آزموده ای دیده باشد, آنگاه قادر خواهد شد بسیاری از ناراحتیهای وجودی خود , مانند وسواس , کینه توزی , بدبینی , خودخوری , دروغگوئی ,حسادت , بی تفاوتی , افسردگی , سوء ظن , ناراضی بودن از همه چیز یا برخیدردهای موقت یا دائم بعضی اعضاء بدن و ... را برطرف نماید.

  در اینبخش , روش ساده ای که از نظز همگان قابل استفاده باشد ارائه می گردد,امیدوارم که خوانندگان بتوانند با انجام دقیق و صحیح آن , به برخی ازنیروهای ذاتی خویش دست یابند و آنها را بشناسند.

  جهت انجام عمل خودالقائی ( خود هیپنوتیزم ) باید به نکات زیر کاملا توجه شود تا فردی بتواند خود را با تلقین , تحت تاثیر قرار دهد.

  1- فردی که قصد خود القایی انجام دهد , باید به عمل و نتیجه کار خود مطمئن باشد.

  2- از قدرت ذهن و تلقین گذاری و تلقین پذیری آگاهی کامل داشته باشد .

  3- از آموختن و اجرای این عمل هدف خاصی داشته باشدو

  4- ترس و وحشت به دل راه ندهد و تصور اینکه پس از انجام عمل ناراحتی روحی یا جسمی بدست می آورد , نگران نباشد.

  5- معنویت اجرای عمل خود القایی را باید مد نظر خویش قرار دهد.

  6- هر نوع ناسازگاری که در روح و روان و جسم وی وجود دارد را در وقت اجرای تمرین باید کنار بگذارد.

  7- همیشه باید امواج مثبت و سازنده , به ذهن خود راخ دهد و اجازه ورود تفکرات منفی را به ذهن خود ندهد.

  8- اگر به هر دلیلی , ذهن , قابلیت و قدرت تطبیق با محیط را ندارد , تمرین را برای روز بعد بگذارید.

  9- چنانچه شب قبل خوب نخوابیده اید , بهتر است زمان دیگری که در آرامش هستید تمرین را تنجام دهید.

  10- زمانی که تحت تاثیر برخی از عوامل خارجی مانند اثر الکل و اعتیاد ها و ... قرار دارید , از انجام عمل منصرف شوید.

  11-به این نکته نیز باید توجه داشته باشید که هیچ دلیلی وجود ندارد تا قدرتروحی و جسمی همگان در جهان یکنواخت باشد , چون هر فرد دارای قدرت روحیمخصوص برخود است و چنانچه شخص نتوانست عمل خودالقایی را بطور کامل انجامدهد , می بایست در صدد شناخت علت آن باشد و پس از آن , رفع اشکال نماید وبهترین روش آن , کسب علم و دانش روحی است تا فردی بتواند با اجرای برخی ازتمرینات , سیالات روحی و جسمی خود را تغییر دهد و سپس در عمل خود تلقینیموفق گردد.

  منبع : کتاب کلیات علوم روحی

 2. #2
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: خود هیپنوتیزم یا نفوذپذیری ضمیرناخودآگاه
  برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه  دربحث رسیدن به موفقیت بحث برنامه ریزی و کنترل ضمیر ناخودآگاه یک بحث بسیاراساسی است زیرا که این ضمیر ناخودآگاه است که نظام باورهای ما را میسازد .ضمیر ناخودآگاه مانند کامپیوتر شگفت انگیزی است که در درون انسان قراردارد و تمام سرنوشت انسان در دست این کامپیوتر است و این کامپیوتر است کهنظام باورها و شخصیت او را می سازد و تمام اعضاء و جوارح غیر ارادی راکنترل می کند و لذا اگر ما بتوانیم این کامپیوتر را بشناسیم و آن رابرنامه ریزی کنیم , می توانیم از خود انسان زیبای دیگری بسازیم .


  ضمیرناخودآگاه یک کامپیوتر است که ورودیهای خود را از شش کانال دریافت می کند. تمام اطلاعاتی که در هر لحظه انسان از طریق حواس پنجگانه خود دریافت میکند , یک نسخه از آن نیز به ضمیر ناخودآگاه می رود. هم چنین در هر لحظه هررشته فکری انسان و هر اندیشه او یک نسخه اش به ضمیر ناخودآگاه او منعکس میشود . و این اطلاعات توسط ضمیر ناخودآگاه پردازش می شود و حاصل آن یکخروجی خواهد بود که باعث ساختن نظام باورها و شخصیت انسان می شود و یااینکه این خروجی بر روحیه و فیزیولوژی بدن تاثیر می گذارد و یا اینکه دردنیای بیرون از انسان اثری را برای او پدید می آورد .  آنچهرا که به عنوان دستاوردهای زندگی یک انسان بدست می آید در واقع توسط ضمیرناخودآگاه حاصل شده است و انسان می تواند با کنترل کردن ورودیهای ضمیرناخودآگاه دستاوردهای زندگی خود را کنترل کند . من در اینجا اصولی را بهصورت فهرست وار بیان می کنم که باعث برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه می شود


  ۱- اصل خود هشیاری ,خود بیداری و اشراف و بصیرت لحظه به لحظه به خود (self consciouness)

  بهترینراه برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه , توجه لحظه به لحظه انسان نسبت به خوداست و اینکه مرتبا به خود بگوید که من با اجرای اصول تکنولوژی فکر ((انسان زیبای دیگری شده ام ))  ۲- اصل استفاده از قدرت تمرکز (power of focus)  انسانیکه مرتبا روی بدبختی ها و زشتی های زندگی متمرکز می شود زندگیش به قهقرامی رود و کسی که مرتبا به زیباییهای زندگی و نقاط امید بخش تمرکز می کندزندگیش قرین سعادت و موفقیت می شود و این خاصیت تمرکز است  ۳- اصل استفاده از قدرت سوال (power of question)


  کیفیت زندگی شما را نوع سوالاتی تعیین می کند که شما از خود می پرسید
  ۴- اصل استفاده از جملات تاکیدی و تصدیقی مثبت  من انسان زیبای دیگری شده ام  ۵ - اصل تصویر سازی ذهنی


  ثروتمندترین و موفقترین انسانها کسانی هستند که بیشتر و بهتر از بقیه توانسته انددر ذهن خود خیال پروری مثبت بکنند . بر شما باد که زیباییهای زندگی راابتدا در ذهن خود خلق کنید و بدانید آنچه را که شما در ذهن خود تجسم(تخیل) می کنید , می توانید در دنیای واقعیت ها خلق کنید و این قدرت انساناست

  منبع : کتاب تکنولوژی فکر دکتر آزمندیان


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. عکسها کلیپها صدای ارواح
  توسط hamidreza khosravi در انجمن معرفي سايت
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: شنبه ۲۹ بهمن ۹۰, ۱۰:۴۶
 2. تایپه 101 برجی بر فراز آسمان
  توسط mina در انجمن عمران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۱۷ آبان ۸۷, ۱۰:۰۲
 3. با نگاه کردن به این سینک دستشویی هیپنوتیزم شوید
  توسط mina در انجمن گفتار پراکنده
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۰۹ آبان ۸۷, ۱۶:۴۵
 4. قدرت عجیب هیپنوتیزم(داستان ولف میسینگ)
  توسط ARVAH در انجمن داستان های واقعی از ارواح
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۲ خرداد ۸۷, ۲۰:۳۹
 5. هیپنوتیزم
  توسط Unknown در انجمن روانشناسي و روان پزشكي
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۱ مرداد ۸۶, ۱۶:۲۴

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •