صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 16 , از مجموع 17

موضوع: راههای غلبه بر اضطراب

 1. #1
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  راههای غلبه بر اضطراب

  پاسخ ساده است بله چرا نميشود؟
  ليست زير اشاره اي است کوچک به راه هاي کسب انرژي مثبت.
  1- دوست داشتن، سعي کنيد همه را دوست داشته باشيد. نفرت داشتن انرژي منفي دارد.
  2- بخشش، سعي کنيد اشتباهات ديگران را ببخشيد. حس انتقام انرژي منفي دارد.
  3- هميشه خوبي ديگري را بگوييد. بدگويي انرژي منفي دارد.
  4- راست بگيد يا چيزي نگوييد. دروغگويي انرژي منفي دارد.
  5- حق ديگران را ضايع نکنيد ضايع کردن حق ديگران انرژي منفي دارد.
  و هزاران مسئله ديگر که ميتوانيد شما در این قسمت خودتان مطرح کنید و انرژي مثبت کسب کنيد

  منبع: whatiswizard.persianblog

 2. #2
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: راههای غلبه بر اضطراب

  اول یادمان باشد که اگر در مورد انرژی منفی و یا فردی صحبت میکنیم که انباشتهای از انرژی منفی است، هرگز منظورمان این نیست که این فرد، انسان بدی است بلکه این فرد تنها یا بسیار غصه خورده و دردها و حرفها را در دل خود جمع کرده و یا خشمها، کینهها و حسادتهای طولانیمدت را در درون خود نگاه داشته است و ...


  میدانیم که فکرها، احساسها و کلام ما انرژی هستند و میدانیم که انرژی هرگز از بین نمیرود بلکه فقط تبدیل میشود و به شکلی دیگر در محیط پیرامون ما باقی میماند.
  حال ببینیم اگر قرار باشد ما مدتی تحتتأثیر انرژیهای منفی دیگران قرار بگیریم، چه بر سرمان میآید و یا انرژیهائی که ما از طریق فکرها، احساسها و کلام، ساطع میکنیم چه بلائی بر سر خود ما و یا محیط پیرامون ما میآورند.
  اول یادمان باشد که اگر در مورد انرژی منفی و یا فردی صحبت میکنیم که انباشتهای از انرژی منفی است، هرگز منظورمان این نیست که این فرد، انسان بدی است بلکه این فرد تنها یا بسیار غصه خورده و دردها و حرفها را در دل خود جمع کرده و یا خشمها، کینهها و حسادتهای طولانیمدت را در درون خود نگاه داشته است و حال همین انرژیهای منفی در درون او انباشته شده است. باید بدانیم که انباشتن این انرژیهای منفی و نگاه داشتن آنها، آن هم طولانیمدت، باعث بیماری، گرفتاری و درد و رنج در ما و در محیط پیرامون ما میگردد و باز میدانیم که طبق قانون جذب و تابش که همانند قانون جاذبهٔ زمین قدرتمند است؛ ما هر آنچه را که از خود ساطع کنیم، همان را به زندگی خود جذب میکنیم. یعنی اگر فکرها، احساسها و کلام ما مثبت باشند، ما انرچی مثبت ساطع کردهایم و حال این انرژی مثبت، انرژیهای مثبت بیرونی را بهسوی ما جذب میکند مانند خوشبختی، آرامش، سلامت، شفا، برکت و ... ولی اگر همین فکرها، احساسها و کلام ما منفی باشند، انرژیهائی از جنس خود یعنی گرفتاری، بیماری، مشکلها و درد و رنج را بهسوی ما میکشند.
  حال میخواهیم با دو تکنیک ”پوشش محافظ“ و ”تخلیهٔ انرژی منفی“ به شما نشان دهیم که تا چه حد، این انرژیهای منفی ویرانگر هستند و چگونه ما میتوانیم خود، خانواده، جامعه و حتی دنیا را از شر آنها در امان نگاه داریم.
  ● تکنیک پوشش محافظ
  پس از انجام ورزشها، تنفسهای ریلکس شدن، گفتن ذکر و رفتن به وضعیت آلفا برای کسانیکه تاکنون با ما همراه بودهاند (اگر تاکنون نیز با ما همراه نبودهاید، فقط در شرایطی مناسب و آرام قرار بگیرید، چشمهای خود را ببندید و پس از انجام چند دم و بازدم عمیق با ما همراه شوید) در ذهن خود تصور کنید که یک پوشش محافظ از جنس انرژی الهی درونتان را بهطور کامل گرفته و فرض کنید که این پوشش به شکل یک تخممرغ شیشهای از جنس انرژی الهی و بسیار بزرگتر از جسم شما است و بعد به خود پیام دهید. من این پوشش محافظ را در خود میکشم تا مرا در برابر تمامی انرژیهای منفی بیرونی محافظت کند.
  ● تکنیک تخلیهٔ انرژی منفی و تبدیل آن به انرژی شفابخش الهی
  باز هم پس از انجام ورزشها و تنفسهای ریلکس شدن، گفتن ذکر و وارد شدن به وضعیت آلفا در محیطی آرام و مناسب و پس از بستن چشمها، تکنیک را شروع میکنیم (باز هم برای دوستانی که با ما همراه نبودهاند، فقط در جای مناسبی از صدا، نور زیاد گرما یا سرمای زیاد قرار گیرید. بهصورت نشسته و یا درازکش، چشمها را ببندید و از این پس با ما همراه شوید). پس از بستن چشمها باتدا در ذهن خود به دور خود یک پوشش محافظ بکشید. این پوشش از جنس انرژی الهی و شفای الهی و به شکل یک تخممرغ شیشهای که هیچ منفذی به بیرون ندارد و بسیار بزرگتر از بدن جسمانی ما است، ساخته میشود، ولی این بار این پیام را به خود میدهیم که این پوشش محافظ باعث میشود تا هیچ انرژی منفی از من به بیرون سرایت نکند و تمامی انرژیهای منفی که از من ساطع میشوند، در تماس و برخورد با این پوشش، تبدیل به انرژی شفابخش و مثبت میگردند و دوباره از طریق پوست و یا تنفس به من بازمیگردند.
  ● تکنیک پاک کردن حسادتها، کینهها، بغضها و خشمها
  حال پس از کشیدن پوشش محافظ به دور خود و پیام دادن به خود و پوشش محافظ که این پوشش میتواند تمامی انرژیهای منفی ساطع شده از من را تبدیل به انرژی شفابخش و درمانگر الهی سازد و من میتوانم بار دیگر آن را از طریق تنفس دریافت کنم؛ میتوانید تکنیک بعدی را اضافه کنید.
  ۱) یک گلسینه را از هر نوعی که باشد، تصور کنید که در مقابل سینهٔ خود در دست گرفتهاید. حال تمامی خشم خود را به درون گل بریزید و به خود بگوئید من تمام یخشم خود را به درون این گل میریزم. کمی صبر کنید؛ حال با چشمهای بسته ببینید که چه اتفاقی برای این گل افتاد، آن را به خاطر بسپارید.
  ۲) دوباره در تصور خود یک گل سفید را مقابل سینهٔ خود نگاه دارید و این بار بگوئید من تمام کینهٔ خود را بر روی این گل میریزم و باز توجه کنید که چه اتفاقی برای این گل میافتد.
  ۳) این بار یک گل سفید دیگر را مقابل سینهٔ خود تصور کنید و به خود بگوئید من تمام حسادت خود را به روی این گل میریزم. چند لحظه صبر کنید و باز توجه کنید که چه اتفاقی برای گلتان میافتد.
  ۴) گل سفید دیگری را در مقابل سینهٔ خود تجسم کنید. به خود بگوئید من اکنون تمام غصهها، دردها و رنجهای خود را به روی این گل میریزم و باز توجه کنید که چه اتفاقی برای گل میافتد.
  ▪ توجه: بهتر است این تکنیک را در ساعت ۱۰ صبح یا ۱۰ شب انجام دهید. ما میخواهیم افراد زیادی این تکنیک را همزمان در این ساعتهای خاص انجام دهند تا انرژی یا انرژی جسمی ایجاد شود. انرژی جمعی به شما کمک میکند تا این شرایط را بیشتر و عمیقتر درک کنید.
  ● تکنیک انرژی شفابخش الهی
  حال در ذهن خود هر ۴ شاخه گل را دوباره روبهروی خود در دست بگیرید. سپس از انرژی شفابخش الهی بخواهید تا بر این گلها بتابد. انرژی الهی قادر است تا از پوشش محافظ عبور کرده وارد آن شده و بر گلها بتابد. حال توجه کنید که چه اتفاقی برای گلهای شما میافتد.
  تست بعدی را پس از اینکه این مدیتیشن را انجام دادید، بخوانید و نتیجهٔ کار را در رابطه با مطالب بعدی بررسی کنید.
  در زمانیکه خشم و کینه، حسادت و یا غم و غصهٔ خود را به روی گل میریزیم، اغلب گل یا پژمرده میشود و یا تیره و حتی سیاه میگردد. از این طریق خواستم به شما نشان دهم که این انرژیهای منفی با روح و چشم ما چه میکنند و یا زمانی که از افکار، احساسها و یا کلام ما ساطع میگردند، چه بلائی بر سر محیط اطراف و خانوادهمان میآورند. در ضمن، زمانیکه نور الهی و انرژی شفابخش الهی را به آن میتابانیم به یکباره سالم شده، به رنگ سفی بازگشته و یا حتی بسیار زیاد میشوند و به این شکل نیز دوباره شما میتوانید شاهد باشید که انرژی شفابخش الهی وقتی وارد بدن ما شود، چه اتفاقی میافتد.
  شما میتوانید هر یک از این تکنیکها را بهطور جداگانه نیز اسفاده کنید ولی برای تخلیهٔ انرژی منفی بهطور حتم به دور خود پوشش محافظ بکشید تا محیط خانهٔ خود را مسموم نسازید.
  تخلیهٔ انرژی منفی و گرفتن انرژی الهی میتواند در ایجاد آرامش و سلامت و درمان و جذب برکت و نعمت (طبق قانون جذب و تابش) به زندگیمان، به ما کمک کند.
  حضور انرژی الهی که همه شفا، برکت، عشق، رحمت، آرامش و سرور است، نیز خود ما و محیط اطرافمان را بهطور کامل تغییر خواهد داد.
  ضمن آنکه با این تکنیکها میتوانیم به مرور، تمامی خشمها، حسادتها، عصبانیتها، کینهها، غصهها و بیماریها را از روح و جسم خود پاک نمائیم.
  در ضمن میتوانیم از تکنیک پوشش محافظ و انرژی الهی برای افراد خانوادهمان، دیگران و حتی کشورمان نیز استفاده کنیم.
  ولی هرگز روی تخلیهٔ انرژی منفی افراد دیگر کار نکنید. به خودتان یاد بدهید تا خودشان برای خود کار کنند.
  ماری یحیوی


  مجله شادکامی و موفقیت

  منبع : aftab.ir

 3. #3
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: راههای غلبه بر اضطراب

  تکنیک ریکی یکی از راههای بدست آوردن انرژی مثبت است بسیار ساده است.  فقط این کلمات را به خاطر بسپارید:


  فقط برای امروز

  خشمگین نخواهم شد .

  نگران نخواهم بود .

  کارم را صادقانه انجام خواهم داد .

  نسبت به اطرافیانم و نسبت به همه موجودات زنده مهربان خواهم بود .

  برای همه عنایات و برکات خداوند سپاسگزار خواهم بود .

 4. #4
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: راههای غلبه بر اضطراب

  چگونه در شرايط سخت نگرش مثبت داشته باشيم؟


  ۱- از افراد «مسموم» دوري كنيد. شما به خوبي افراد مسموم را مي شناسيد. آنان هميشه شكايت مي كنند و غر مي زنند. هميشه با نظرات شما مخالفند، منفي گرا هستند. از آنان دوري كنيد. ولي اگر نمي توانيد آنها را كنار بگذاريد، بكوشيد كمتر با چنين افرادي در ارتباط باشيد.


  ۲- برنامه هاي تلويزيون را زياد تماشا نكنيد. وقتي افسرده و ناراحت هستيد، چند دقيقه تماشاي برنامه تلويزيون به ساعت ها منجر مي شود.  ۳- به جاي تماشاي طولاني برنامه هاي تلويزيون، وقت تان را با بچه ها، خانواده و دوستان بگذرانيد.  ۴- روزي يك بار به خود انگيزه دهيد:

  كتاب هاي انگيزه دهنده و كتاب آسماني را بخوانيد.  ۵- روزي يك ساعت را براي يادگرفتن هنر يا مهارت جديد اختصاص دهيد. در اين صورت پيشرفت مي كنيد، زيرا با ساعت ها فعاليت خودتان را خسته نمي كنيد. با يك ساعت تلاش روزانه، سريع تر از آنچه كه فكر مي كنيد به نتيجه مي رسيد.  ۶- ورزش كنيد. همه مي دانيم ورزش فوايد بسياري دارد. كاهش فشار رواني مهم ترين تأثير ورزش براي من مي باشد. هر چقدر افسرده و ناراحت باشيد، با ورزش كردن حالتان بهتر مي شود.  ۷- نماز بخوانيد. از خدا راهنمايي و كمك بخواهيد. مطمئن باشيد به نتيجه مي رسيد.  ۸- تجربه جديد بياموزيد. برترس تان (ترس از شكست، عدم پذيرش و ناكامي) غلبه كنيد.  ۹- به خود جايزه دهيد. اهداف كوچك را در نظر بگيريد و براي دست يابي به آن به خود جايزه دهيد. در طي مسير استراحت كنيد تا دچار نگراني يا فشار رواني نشويد.

  positive.persianblog.com

 5. #5
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: راههای غلبه بر اضطراب

  هفت شگرد عملی برای تبدیل ایستار فکری از منفی به مثبت

  امتحان کنید و مطمئن باشید به نتایج درستی دست خواهید یافت

  1- برای 24 ساعت آینده در باره همه چیز با خوش بینی گفتگو کنید.در باره شغلتان ، سلامتی و آینده تان. از روش معمل پا را فراتر گذاشته در باره همه چیز با خوش بینی سخن بگویید.ممکن است اینکار چندان ساده نباشد خصوصا اگر عادت کرده باشید در باره همه چیز با بد بینی بنگرید. باید سعی کنید از این بد بینی خود را رها سازید.

  2- پس از اینکه برای 24 ساعت با امیدواری در باره هر چیزی حرف زدید این روش را برای یک هفته ادامه دهید. در پایان هفته اول اجازه دهید « واقع بینانه» نسبت به مسایل قضاوت کنید. خواهید دید آنچه که هفته گذشته به نظرتان واقع بینانه می آمد در حقیقت بد بینانه بوده است و انچه اکنون واقع بینانه به نظر می رسد چیزی کاملا متفاوت است. این درواقع شروع و آغاز مثبت بینی است. اغلب مردم تصور می کنند واقع بین هستند اما در اصل بد بین هستند .

  3- شما باید روحتان را مانند جسم تغذیه کنید . برای سالم ماند روح باید آن را با افکار سالم تغذیه کرد. پس از امروز دیدگاه خود را از منفی به مثبت تغییر دهید. به کتاب دینی خود مراجعه کنید و زیر هر آیه ای که در باره ایمان است خط بکشید.

  4- سپس آیه های مشخص شده را به ذهن بسپارید. هر روز یک آیه را به خاطر بسپارید تا تمام فهرست را از بر کنید. این کار وقت می برد اما به خاطر داشته باشید شما وقت زیادتری را برای منفی بین شدن به هدر داده اید. تلاش و کار زیادی لازم است تا آنچه آموخته اید از یاد ببرید.

  5- فهرستی از دوستان خود تهیه کنید و عمدا با دوستی که مثبت بین تر از همه است معاشرت نمایید. دوستان بد بین خود را از دست ندهید اما برای مدتی با کسانی که مثبت بین هستند معاشرت نمایید. این کار به شما کمک می کند که روح خود را از افکار مثبت تغذیه کنید. پس از مدتی می توانید به میان دوستان منفی خود برگشته و آنچه آموخته اید به آنها هم بیاموزید.

  6- از مشاجره خودداری کنید فقط هر گاه کسی از روی بد بیینی حرفی زد با خوش نیتی و مثبت اندیشی تاثیر آن را خنثی سازید.

  7- خیلی زیاد دعا و عبادت کنید. همواره بکوشید خدا را برای مواهب بی شماری که به شما ارزانی داشته است شکر کزار باشید.

  منبع The power of positive thinking

  منبع : وبلاگ تفکر مثبت

 6. #6
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: راههای غلبه بر اضطراب

  هفت شگرد عملی برای تبدیل ایستار فکری از منفی به مثبت

  امتحان کنید و مطمئن باشید به نتایج درستی دست خواهید یافت

  1- برای 24 ساعت آینده در باره همه چیز با خوش بینی گفتگو کنید.در باره شغلتان ، سلامتی و آینده تان. از روش معمل پا را فراتر گذاشته در باره همه چیز با خوش بینی سخن بگویید.ممکن است اینکار چندان ساده نباشد خصوصا اگر عادت کرده باشید در باره همه چیز با بد بینی بنگرید. باید سعی کنید از این بد بینی خود را رها سازید.

  2- پس از اینکه برای 24 ساعت با امیدواری در باره هر چیزی حرف زدید این روش را برای یک هفته ادامه دهید. در پایان هفته اول اجازه دهید « واقع بینانه» نسبت به مسایل قضاوت کنید. خواهید دید آنچه که هفته گذشته به نظرتان واقع بینانه می آمد در حقیقت بد بینانه بوده است و انچه اکنون واقع بینانه به نظر می رسد چیزی کاملا متفاوت است. این درواقع شروع و آغاز مثبت بینی است. اغلب مردم تصور می کنند واقع بین هستند اما در اصل بد بین هستند .

  3- شما باید روحتان را مانند جسم تغذیه کنید . برای سالم ماند روح باید آن را با افکار سالم تغذیه کرد. پس از امروز دیدگاه خود را از منفی به مثبت تغییر دهید. به کتاب دینی خود مراجعه کنید و زیر هر آیه ای که در باره ایمان است خط بکشید.

  4- سپس آیه های مشخص شده را به ذهن بسپارید. هر روز یک آیه را به خاطر بسپارید تا تمام فهرست را از بر کنید. این کار وقت می برد اما به خاطر داشته باشید شما وقت زیادتری را برای منفی بین شدن به هدر داده اید. تلاش و کار زیادی لازم است تا آنچه آموخته اید از یاد ببرید.

  5- فهرستی از دوستان خود تهیه کنید و عمدا با دوستی که مثبت بین تر از همه است معاشرت نمایید. دوستان بد بین خود را از دست ندهید اما برای مدتی با کسانی که مثبت بین هستند معاشرت نمایید. این کار به شما کمک می کند که روح خود را از افکار مثبت تغذیه کنید. پس از مدتی می توانید به میان دوستان منفی خود برگشته و آنچه آموخته اید به آنها هم بیاموزید.

  6- از مشاجره خودداری کنید فقط هر گاه کسی از روی بد بیینی حرفی زد با خوش نیتی و مثبت اندیشی تاثیر آن را خنثی سازید.

  7- خیلی زیاد دعا و عبادت کنید. همواره بکوشید خدا را برای مواهب بی شماری که به شما ارزانی داشته است شکر کزار باشید.

  منبع The power of positive thinking

  منبع : وبلاگ تفکر مثبت

 7. #7
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: راههای غلبه بر اضطراب

  شما پیشاپیش موجودی کامل و تمام عیارید. قرار نیست که به همه چیز برسید. پیشاپیش همه چیز هستید! این نکته با باکمال دقت وجدیت بررسی کنید. اگر اکنون با آنچه تابحال اندوخته اید و یا وضعیت کنونی خود از نظر تندرستی شغلی و روابط با دیگران از زندگی لذت نمی برید یقین بدانید که با تغییر شرایط نیز از زندگی لذت نخواهید برد.

  شما بسته به اینکه از پشت چه عینکی به جهان می نگرید و چه تفکر و تصوری از خود و جایگاهتان در عالم هستی دارید، سهم خود را از توانگری و شادمانی و رضایت خاطر تعیین می کنید.هیچ چیز خارج از وجودتان نمی تواند این موهبت ها را به شما ارزانی دارد.

  بیرون ز تو نیست انچه در هستی است.

  positive.persianblog.com

 8. #8
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: راههای غلبه بر اضطراب

  مثبت اندیشی فرایندی است که از خود سوالات مثبت کنیم. رمز موفقیت این است که هرگز از خود سوال منفی نکنیم و به جای آن از سوالاتی نیرو بخش استفاده کنیم. اگر کسی از خود سوالات صحیح و دقیقی کرده باشد شکست غیر ممکن است.

  آنتونی رابينز

  positive.persianblog.com

 9. #9
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: راههای غلبه بر اضطراب

  خوشبينی
  خوشبين ها تقريباً درهمه ي جنبه هاي زندگي بهتر از بدبين ها عمل مي كنند ومعمولا به موفقيتهاي بيشتري نائل شده و از موفقيتهاي اجتماعي لذت بيشتري مي برند . انسانهاي خوشبين همچنين كمتر مستعد پذيرش افسردگي و بيماريهاي جسمي هستند . " مارتين اي . پي . سليگمن " پروفسور روانشناسي دانشگاه پنسيلوانيا مي گويد : " شواهدي وجود دارد كه خوشبيني ، سيستم دفاعي وحفاظتي بدن را تقويت مي كند ."
  هيچ وقت دير نشده است...

  هميشه به ياد داشته باشين:

  امروز نخستين روز آينده اس. پس هميشه فرصت هست.

  فضولی موقوف

  مطمئن ترین راه برای دیوانه کردن خود آنست که در کار دیگران دخالت کنیم

  و

  سریع ترین راه برای سالم و خوشحال بودن آنست که به کارهای خود بپردازیم

  ملودی بیتل- پایان وابستگی


  positive.persianblog.com

 10. #10
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: راههای غلبه بر اضطراب

  رفتار با افراد مشکل

  آیا...

  معمولا به کسی که آزارتون می ده پاسخ تند و دندان شکن می دین؟

  آیا ...

  وقتی با یک {نوع} فرد دشوار برخورد می کنید( کسیکه دوست داره با حرف زدن شما رو آزار بده) یک رفتار و واکنش تند از خودتون نشون می دین؟

  خب ممکنه خیلی ها همین طور باشن و با یه جواب کوبنده طرف مقابل رو ضربه فنی کنند وبه قول معروف یه چیزی توی کاسه طرف بذارن که نه باچنگ بتونه ورداره و نه با دندون....

  این عکس العمل طبیعیه اما در چنین مواقعی دو حالت وجود داره :

  1- وضعیت از حالت قبل بهتر بشه

  2- وضعیت بحرانی تر بشه ولی به خاطر اینکه احساس خودمون رو آشکار کردیم یه کمی حالمون بهتر بشه و توی دلمون بگیم هااااااااای دلم خنک شد...  اما نتیجه چی می شه؟

  پاسخ این سوال رو توی کتاب « رفتار با افراد دشوار » بخونید...

  هر شخصی به شیوه های رفتای خاص خودش عادت داره . ممکنه در حالت دوم عکس العملهای غیر قابل پیش بینی از خودش نشون بده.

  خب پس چیکار کنیم؟

  اگه طوری برخورد کنیم که شخص مقابل از برگ برنده خودش محروم بشه اونوقت می شه رفتار اون رو در جهت بهتری هدایت کرد....

  با خود داری از بروز واکنش طبیعی خودمون می شه دامی رو که حریف برای ما تدارک دیده از بین ببریم:J

  اگر در برابر یک مدیر زورگو تسلیم نشیم یا در برابر شخصی که زیر دست ماست از خشم منفجر نشیم...اونها از احساس رضایت شخصی محروم می شن Wink و وقتی می فهمند که رفتارشون اثری نداره در چهارچوب منطقی تری قرار می گیرند

  به همین آسونی....

  positive.persianblog.com

 11. #11
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: راههای غلبه بر اضطراب

  قوی باش و نترس!!!

  ترس تنها دشمن آدمی است هرگاه بترسید شکست می خورید. ترس از تنگ دستی، ترس از شکست. ترس ازدست دادن، ترس از شخصیت برخی از افراد، ترس از انتقاد. ترس قدرتی برای انسان به جا نمی گذارد چون در هنگام ترس از قدرت پیوستگی خود را با منبع راستین قدرت از دست می دهید.

  ترس یعنی ایمان انحراف یافته، ایمان وارونه

  وقتی بترسید آنچه را که از آن بیم دارید به سوی خود می کشانید زیرا به هنگام ترس خود را به دنیای تبار (افکار منفی دنیا که توهمی بیش نیست می کشانید)

  خرد لایتناهی هم راه خروج را می داند و هم راه برآوردن هر تقاضا را اما باید به او توکل کرد. توکل یعنی توازن خود را حفظ کردن و از سر راه او کنار رفتن.

  فلورانس اسکاول شين

  positive.persianblog.com

 12. #12
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: راههای غلبه بر اضطراب

  انسان و انرژِی

  انسان در اصل حوزه ای از انرژی است. تا زمانی که ما به انرژی های مطلقی که در جهان قابل وصولند متصل نشده ایم مراتب معمولی انرژی ما ضعیف و کم مایه خواهد بود...

  وقتی دو نفر بر یکدیگر اثر می گذارند واقعا چه چیزی رخ می دهد؟

  مثل عرفانی دیرینه ای می گوید آنجا که توجه رود انرژی سیلان می یابد. بنابر این وقتی دو نفر به یکدیگر توجه می کنند دقیقا میدانهای انرژی خود را در می آمیزند یعنی در انرژی یکدیگر سهیم می شوند.

  چه کسی در این میان مهار این انرژی در هم آمیخته را به دست خواهد گرفت؟

  اگر یک طرف بتواند مسلط شود یعنی کاری کند که طرف دیگر دیدگاه خویش را تغییر دهد به شیوه او به جهان نگاه کند و همه چیز را به دید او بنگرد در این صورت این فرد هر دو انرژی را از آن خود ساخته است. او هجوم بی واسطه ای از قدرت، امنیت، ارزشمندی و حتی خرسندی را احساس خواهد کرد.

  positive.persianblog.com

 13. #13
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: راههای غلبه بر اضطراب

  همه را می بخشم...

  همه بخشند مرا ...

  تو هم ببخش....

  هیچ چیز از این لذت بخش تر نیست

 14. #14
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: راههای غلبه بر اضطراب

  بخوانید.....خوش شانس شوید


  کشف عامل شانس:

  ريچارد وايزمن، روانشناس دانشگاه هارتفوردشاير می نویسد:

  مطالعه برای بررسی چيزی که مردم آن را "شانس" می خوانند، ده سال قبل شروع شد.

  می خواستم بدانم چرا بخت و اقبال هميشه در خانه بعضی ها را می زند، اما سايرين از آن محروم می مانند. به عبارت ديگر چرا بعضی از مردم "خوش شانس" و عده ديگر "بدشانس" هستند؟

  آگهی هايی در روزنامه های سراسری چاپ کردم و از افرادی که احساس می کنند خوش شانس يا بدشانس هستند خواستم با من تماس بگيرند.

  صدها نفر برای شرکت در مطالعه من داوطلب شدند و در طول سال های گذشته با آنها مصاحبه کردم، زندگی شان را زير نظر گرفتم و از آنها خواستم در آزمايش های من شرکت کنند.

  نتايج نشان داد که هرچند اين افراد به کلی از اين موضوع غافلند، کليد خوش شانسی يا بدشانسی آنها در افکار و کردارشان نهفته است.

  برای مثال، فرصت های ظاهرا خوب در زندگی را در نظر بگيريد. افراد خوش شانس مرتبا با چنين فرصت هايی برخورد می کنند، درحالی که افراد بدشانس نه.

  با ترتيب دادن يک آزمايش ساده سعی کردم بفهم آيا اين مساله ناشی از توانايی آنها در شناسايی چنين فرصت هايی است يا نه.

  به هر دو گروه افراد "خوش شانس" و "بدشانس" روزنامه ای دادم و از آنها خواستم آن را ورق بزنند و بگويند چند عکس در آن هست.

  به طور مخفيانه يک آگهی بزرگ را وسط روزنامه قرار دادم که می گفت: "اگر به سرپرست اين مطالعه بگوييد که اين آگهی را ديده ايد 250 پوند پاداش خواهيد گرفت."

  اين آگهی نيمی از صفحه را پر کرده بود و به حروف بسيار درشت چاپ شده بود.  تنش عصبی

  با اين که اين آگهی کاملا خيره کننده بود، افرادی که احساس بدشانسی می کردند عمدتا آن را نديدند، درحالی که اغلب افراد خوش شانس متوجه آن شدند.

  مطالعه من نشان داد که افراد بدشانس عموما عصبی تر از افراد خوش شانس هستند و اين فشار عصبی توانايی آنها در توجه به فرصت های غيرمنتظره را مختل می کند. در نتيجه، آنها فرصت های غيرمنتظره را به خاطر تمرکز بيش از حد بر ساير امور از دست می دهند.

  افراد خوش شانس آدم های راحت تر و بازتری هستند، در نتيجه آنچه را در اطرافشان وجود دارد و نه فقط آنچه را در جستجوی آنها هستند می بينند.

  تحقيقات من در مجموع نشان داد که آدم های خوش اقبال براساس چهار اصل، برای خود فرصت ايجاد می کنند.

  اولا آنها در ايجاد و يافتن فرصت های مناسب مهارت دارند

  ثانيا به قوه شهود گوش می سپارند و براساس آن تصميم های مثبت می گيرند.

  ثالثا به خاطر توقعات مثبت، هر اتفاقی نيکی برای آنها رضايت بخش است

  رابعا نگرش انعطاف پذير آنها، بدبياری را به خوش اقبالی بدل می کند.  در مراحل نهايی مطالعه، از خود پرسيدم آيا می توان از اين اصول برای خوش شانس کردن مردم استفاده کرد؟  از گروهی از داوطلبان خواستم يک ماه وقت خود را صرف انجام تمرين هايی کنند که برای ايجاد روحيه و رفتار يک آدم خوش شانس در آنها طراحی شده بود.

  نتايج خيره کننده

  اين تمرين ها به آنها کمک کرد فرصت های مناسب را دريابند، به قوه شهود تکيه کنند، انتظار داشته باشند بخت به آنها رو کند و در مقابل بدبياری انعطاف نشان دهند.

  يک ماه بعد، داوطلبان بازگشته و تجارب خود را تشريح کردند. نتايج حيرت انگيز بود: 80 درصد آنها گفتند آدم های شادتری شده اند، از زندگی رضايت بيشتری دارند و شايد مهم تر از هر چيز خوش شانس تر هستند.

  و بالاخره اين که من "عامل شانس" را کشف کردم

  positive.persianblog.com

 15. #15
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: راههای غلبه بر اضطراب

  زباله ها را بیرون بریزید.

  اگر یک لیوان آب را در دستتان بگیرید فشار چندانی را حس نخواهید کرد. اما اگر همین لیوان پر از آب را که وزن کمی دارد برای مدت زیادی نگه دارید کم کم دستتان سر و بی حس خواهد شد و اگز مدت آن خیلی طولانی شود حتی ممکن است عضلات و عصب های دستتان آسیب ببیند (البته اگر بتوانید آنرا برای مدت خیلی طولانی نگه دارید ) .

  مشکلات زندگی هم همینطور هستند . اگر آنها را برای مدت کمی در ذهنمان نگه داریم مشکلی پیش نمی آید اما اگر زمان آن طولانی شد کم کم ما را خسته و عصبی می کنند .

  افکار منفی و آزار دهنده مانند سطل اشغال آشپز خانه است اگر زیاد در خانه بماند بوی بد آن همه ی خانه را فرا می گیرد اما اگر همانطور که زباله های خود را هر شب دم در می گذاریم افکار منفی را نیز هر شب و هر روز از ذهن و دل خود بیرون کنیم مشکل چندانی به وجود نخواهند آورد .

  یک باغ گل هنگامی زیبا و خوش بو میشود که به آن رسیدگی کنیم و گلها آب و نور و عشق کافی دریافت کنند . زندگی ما کمتر از یک باغ گل نیست . رسیدگی به آن لازم است . اندیشه و احساس نیک سبب زیبا تر شدن باغ زندگی ما میشود .

  اگر درون خود را بدون رسیدگی و توجه به حال خود رها کنیم همان بلایی بر سرش می آید که بر سر یک خانه متروک .

  از وبلاگ hansa.blogfa

 16. #16
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: راههای غلبه بر اضطراب

  ذهن

  ما اغلب اوقات خالق نا آگاه زندگی خود هستیم و متاسفانه چیزی را خلق می کنیم که دوستش نداریم این به این خاطر است که به جای اینکه ما ذهن و عواطفمان را کنترل کنیم آنها ما را کنترل می کنند.

  پس با کنترل این دو رکن می توانیم تا حدی کنترل زندگی خود را در دست بگیریم و آینده خود را رقم بزنیم .اما این کافی نیست . ما میتوانیم خالق زندگی خود شویم اما چه چیزی خلق خواهیم کرد؟؟؟ مانند نقاش بی هنری که اثرش زیبایی ندارد .

  پس باید زیبایی و شادی را آموخت تا بتوان آنرا خلق کرد . با رشد آگاهی و با داشتن عشق می توان از نیروی خلاق ذهن جهت آفرینش یک زندگی زیبا بهره گرفت، در غیر اینصورت ما ممکن است خالق آگاه یا نا آگاه ویرانی و اندوه باشیم .

  پس همچنان که سعی در به دست گرفتن کنترل ذهن و عواطف خود داریم باید در جهت رشد معنوی (رشد آگاهی معنوی ... که این نباید با اخلاق یا عواطف اشتباه گرفته شود ) و عاشقانه زیستن نیز تلاش کنیم .  پس تا اینجا با 4 عامل سرو کار داریم اول دو رکن خلاقه که کنترل کننده ی رندگی و وقایع آن هستند ،یعنی افکار(تصاویر ذهنی و باورها و تعریف ما از خود و زندگی) و احساسات یا عواطف (احساس ما در لحظه ای که در حال مرور کردن تصاویرذهنی خود هستیم یا همان احساس خوب و بد) و دیگر آگاهی معنوی ( و نه آگاهی و دانش ذهنی و اطلاعات بیرونی ما ) و عشق ( که شاید یک تعریف ساده ی آن این باشد : دوست داشتن خود و دیگران و تمامیت حیات)

  همه ی این قابلیت ها با تمرین به دست می آیند و هر چه بیشتر تمرین شوند بیشتر رشد خواهند کرد . هر چه آگاهی و دانش ما بالا تر باشد مخلوق ما(زندگی ما) نیز بهتر و زیبا تر خواهد بود و شادی بیشتری از طریق ما به جهان بیرون و به سمت دیگران و همه ی حیات جاری خواهد شد .

  ما شاید بتوانیم برترین ها را هم را خلق کنیم اما بدون عشق همه آن پوچ و تهی خواهد بود. عشق نیروی محرک زندگیست .ما کشتی زیبای خود را ساخته و به آب انداخته ایم و باد بانها را بر افراشته ایم اما بدون باد کشتی ما به هیچ مقصدی نخواهد رسید . عشق همان نیروییست که کشتی حیات را به حرکت در می آورد و ما را روانه ی دریای شادی می کند .البته نفرت هم می تواند ایجاد حرکت کند اما نفرت توفانیست که در نهایت کشتی ما را در هم می شکند.

  حال با چند مسئله مواجهیم : کنترل ذهن ،کنترل احساس (و نه سرکوب آن ) کسب آگاهی معنوی ( آگاه شدن از قوانین برتر حیات ، قوانینی که خداوند مقرر فرموده و تمامی حیات بر حسب آنها هستی دارد ) و عشق (همان چراغی که راه ما را روشن می کند . همان بادی که کشتی حیات ما را به حرکت در می آورد . همان پر پرواز همان که همه هستی را هست کرده . ...................)

  ذهن آدمی همانند کامپیوتر ساختار پیجیده ای دارد و این پیحیدگی در بعضی آدمها بیشتر است (همانطور که کامپیوتر ها همه دریک سطح نیستند) هر چه شناخت و دانش ما از این ماشین بیشتر شود توانایی ما برای استفاده کردن از آن بیشتر خواهد شد ....این دانش را ازچگونه کجا می توان کسب کرد؟ مانند هر دانش دیگری باید آنرا تا حدی از معلمین و اساتید آن دانش آموخت .حد اقل با خواندن کتاب در زمینه ی شناخت و کنترل ذهن می توانیم دانش کسانی را که سالها در این زمینه تحقیق کرده اند از آن خود کنیم.

  ذهن بر اساس قوانین ثابتی عمل می کند مثلا یک قانون این است که ذهن قدرت دافعه ندارد پس به آنچه که نمی خواهید فکر نکنید .

  به هر آنچه فکرمی کنید و هر آنچه را که شبانه روز مجسم می کنی،د ذهن جذب زندگی شما خواهد کرد چه آنرا دوست داشته باشید چه از آن متنفر باشید (البته شرط تحقق آن این است که تصاویر ذهنی خود را باور داشته باشید) پس هر چه بیشتر از چیزی متنفر باشید سریعتر جذب زندگیتان خواهد شد .

  جوی آب کثیف کنار خیابان ( یا سطل زباله)یک واقعیت است و درختان کنار این جوی هم یک واقیت دیگر هر دو اینها واقعیتند اما شما کدام را انتخاب می کنید ؟ آیا سر در جوی یا سطل زباله می کنیم و از بخت بد خود به در گاه خدا شکوه می کنیم یا انتخاب دوم ؟

  کدام آدم عاقلی یک سطل زباله بد بو را دور گردن خود می اندازد و سر در آن کرده و بعد به درگاه خدا ناله سر می دهد؟ پس چرا ما سطل زباله ای پر از نفرت و ترس ، نا امیدی و خشم ، حسد و بد بینی و منفی گرایی و شکست را به دور گردن خود می اندازیم ؟ چرا دائم نداشتن ها و کاستی های زندگی را در ذهن خود مرور می کنیم؟چرا همواره از بدی ها حرف می زنیم و مشکلات زندگی را بار ها و بارها برای خود و عزیزانمان باز گو می کنیم ؟

  جالب اینکه گاه ما اصرار داریم اطرافیانمان را هم در این سطل زباله که دور گردن خود انداخته ایم شریک کنیم .

  مثبت اندیشی به معنی انکار بدی ها و مشکلات و کاستی ها نیست بلکه انتخاب شادی و عدم توچه بیش از حد به بدی ها و کاستی هاست .

  باید از یک جای کوچک شروع کرد مثلا بیاید چند تا از چیزای خوب زندگیمون رو واسه خودمون باز گو کنیم و بابتشون از خدا و زندگی تشکر کنیم و یا اگه از کسی متنفریم به چند تا از خوبیاش فکر کنیم و اگه هیچ خوبیی توش پیدا نکردیم براش دعا کنیم و ببخشیمش و به خدا بسپاریمش اینطوری خودمون رو رها می کنیم. باید یکی یکی سطلای آشغال رو از گردن ذهنمون وا کنیم تا ذهنمون پاک بشه و بعد تو خاک پاکش میشه گل شادی و آرامش و عشق رو پرورش داد .

  شکر نعمت نعمتت افزون کند ............کفر نعمت از کفت بیرون کند

  هر بار که ما با شادی و با قدر دانی از زندگی برکات و داشته های کوچیک زندگیمون رو مرور می کنیم یا مینویسیم، چرخه ای رو تو ذهنمون به حرکت در میاریم که باعث خلق از نوع خودش میشه ، یعنی شادی و برکت و امکانات بیشتری رو به زندگی ما وارد می کنه ( و بر عکس ).............معمولا ما با همون چیزی مواجه میشیم که تو ذهنمون و تو ضمیر نا خود اگاهمون انتظارشو میکشیم و باورش داریم . پس باید آگاهانه برنامه های غلطی رو که به کامپیوتر ذهنمون دادیم جایگزین کنیم.

  باید به ذهنمون عادت بدیم که در هر چیزی دنبال نکات مثبت بگرده و همواره در انتظار نتیجه ی خوب و شاد باشه حتی اگه ظاهر قضایا خوب و امید وار کننده به نظر نیاد باز ما می تونیم با عوض کردن احساس و باور خودمون شرایط رو تغییر بدیم .

  یادمون باشه هیچوقت و به خاطر هیچ چیز خودمون رو سرزنش و تنبیه نکنیم ...........به جای احساس گناه احساس مسئولیت رو جایگذین کنیم .

  از وبلاگ hansa.blogfa

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •