نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: تمرینات روحی در مدیتیشن از راه دور

 1. #1
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  تمرینات روحی در مدیتیشن از راه دور

  تعبير نکن  هنگام مراقبه از تفسير و تعبير خودداري كن. هرچه از ناخودآگاه مي آيد را فقط مشاهده كن. اگر آن چه از ناخودآگاه مي آيدرا معني كني مراقبه را بي اثر كرده اي. آن چه از ناشناخته مي آيد حتي اگربي معني جلوه كند در خود نشانه هايي دارد كه حاكي از گوشه هاي پنهان درونتوست و مواجهه با آنها باعث مي شود كه رها شوي. رها از آن چه در درون توغوغا مي كند و تو از آن بي اطلاعي. رهايي از غم ها و رنج ها و خشم هايي كهروي هم تلنبار شده و تغيير شكل داده اند.

 2. #2
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: تمرینات روحی در مدیتیشن از راه دور

  با انتشار امواج عشق جذاب تر شويد
  تو مشغول تماشاي اين صحنه هستي. به خودت نگاه كن يك گل شده اي. گلي زيبا و خوشبو. آنقدر خوشبو كه عطر رايحه اش در سراسر باغ پيچيده و هر كس از كنارش مي گذرد جذب اين رايحه مي شود. تو به آن گل خوشبو به خودت نگاه مي كني كه از خودش عطر عشق ساطع مي كند. براي گل فرقي نمي كند كه چه كسي در رهگذرش قرار گيرد و حتي وقتي تنهاست و كسي نيست عطر افشاني مي كند. تو آن گل هستي و در همه حال مشغول انتشار امواج خوشبوي عشقي و با نثار آن بيشتر از عشق سرشار مي شوي. تو در زندگي مثل اين گل هستي و هميشه حتي وقتي تنهايي از خود امواج عشق را به بيرون مي فرستي شاهد باش كه چگونه امواجي كه از تو به بيرون سرريز مي كنند مثل نيروي جاذبه ديگران را به سويت جذب مي كنند. تو ديگران را در ميدان مغناطيسي عشق قرار مي دهي و امواج عشق چهره اي زيبا و جذاب از تو مي سازد.

  منتظر تأييد ديگران نباش، به تحقير ديگران اهميت نده
  ذهن تو از كودكي تا به حال توسط ديگراني كه بيرون از وجودت هستند شرطي شده و تو براي آن كه بداني آدم خوبي يا بدي هستي به نظرات ديگران وابسته شدي. تو بارها به خاطر كارهايي كه ديگران بد دانسته اند تنبيه و تحقير شده اي و اگر حتي پنهاني توانسته اي آنها را انجام دهي عذاب وجدان راحتت نگذاشته. هم چنين كار خوب را ديگران برايت تعريف كرده اند اما همة تأييدها و تحقيرها مطابق معيارهاي متغير ذهني انجام مي شوند در حالي كه تو فقط ذهن نيستي و ذهن به عنوان يك ابزار در خدمت توست تا بتواني به وسيلة آن به بالاتر از ذهن دست يابي. حالا به عنوان يك شاهد به خودت نگاه كن كه چگونه به دهان ديگران چشم دوخته اي كه تأييد يا تحقيرت كنند امواجي را ببين كه از سوي ديگران به سمت تو مي آيند تو نه آن تأييدها هستي و نه آن تكذيب و تحقيرها اينها فقط افكاري هستند كه از سمت ديگران به صورت امواج شنيداري و ديداري به سمت تو مي آيند. تو مي تواني تمام اين حرفها را بشنوي و درك كني اما آن حرفها. تو شاهد باش كه در برابر افكار ديگران منفعل نيستي تو با معيارهاي روحي دروني مي تواني نسبت به افكار و اعمالت كنترل داشته باشي. تو نه كارهاي خوبي كه كرده اي هستي و نه كارهاي بدي كه انجام داده اي. شاهد باش كه اين تو اين اعمال و افكار نيستي و به عنوان شاهد فقط آنها را ببين و هيچ قضاوتي درباره شان انجام نده فقط به آنها نگاه كن. حالا تو از بالا به همه چيز نگاه مي كني و به راحتي مي تواني بر جنبه هاي مثبت و منفي خويش آگاهانه اشراف داشته باشي.

 3. #3
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: تمرینات روحی در مدیتیشن از راه دور

  پياده روي و کالبد اتري
  قدم زدن بخشي از كالبد اتري است و همة كارهاي بدني آن با كالبد اتري پيوند دارد. كالبد جسماني اين كارها را انجام مي دهد اما تنها براي كالبد اتري. زماني كه به پياده روي مي رويد ، تنها گام برداريد. هيچ كار ديگري انجام ندهيد و تنها متوجه گام هاي خود باشيد و زماني كه گام بر مي داريد، چشم هاي خود را نيمه باز نگاه داريد. چشم هاي نيمه باز جز خود راه چيز ديگري را نمي بيند و خود راه چنان يكنواخت است كه به انديشة شما خوراك تازه اي نمي رساند.کالبد اتري به احساسات و عواطف شما اختصاص دارد.

 4. #4
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: تمرینات روحی در مدیتیشن از راه دور

  مشاهدة درون
  حتي با چشمان بسته نيز مي توانيد تصاويري را ببينيد. در واقع با چشمان بسته تصاوير، ايده ها و خاطرات گذشته شروع به رژه رفتن در مقابل شم مي كنند.
  بستن چشم ها به صورت ظاهري بسيار ساده است. شب هنگام در وقت خواب همه چشمان خود را مي بندند ولي باز هم رؤيا مي بينند. بنابراين چشمان خود را ببنديد و از درون حركت آنها را متوقف كنيد و كاملاً سكون و توقف آنها را احساس نماييد.
  هيچ كاري انجام ندهيد و همان طور در درون خويش باقي بمانيد و ناگهان روزي متوجه خواهيد شد كه در حال مشاهدة درون خود هستيد.
  شما بدن خود را تنها از بيرون ديده ايد و نمي دانيد درون بدن تان به چه شكلي است. شما هرگز به درون خود وارد نشده ايد. به پاهاي خود برويد و تمام بدن خود را جز پاها فراموش كنيد. سپس در پاهاي خود باقي بمانيد و آنها را خوب تماشا كنيد و به همين ترتيب عضو به عضو به سوي بالا حركت كنيد. در اين صورت پس از مدتي حساسيت بدن شما به مقدار زيادي افزايش خواهد يافت و اگر شخصي را با دستان خود لمس كنيد مي توانيد هنگام لمس كردن او كاملاً در دستان خود قرار بگيريد و به اين ترتيب قوة لمس شما براي اين فر تغيير دهنده خواهد بود. در واقع علت اين كه استادان بزرگ به عنوان تبرك مريدان خود را لمس مي كنند نيز همين نكته است . در صورتي كه بتوانيد كاملاً در هر يك از اعضاي بدن خود قرار بگيريد، آن عضو كاملاً زنده خواهد شد.
  چشمان خود را ببنديد و وجود دروني خود را به صورت جزء به جزء مشاهده كنيد. اگر موفق شويد بدن خود را آگاهانه از درون مشاهده كنيد ديگر هرگز اين اشتباه را مرتكب نخواهيد شد كه خود واقعي تان را با بدنتان يكي بدانيد و كاملاً متوجه خواهيد شد كه شما بدنتان نيستيد، شما در بدنتان قرار داريد ولي در عين حال كاملاً از آن جدا هستيد. سپس همين حالت براي ذهن شما اتفاق مي افتد و متوجه مي شويد كه شما ذهن تان نيز نيستيد و كاملاً از آن جدا مي باشيد. در اين صورت مي فهميد كه ذهن شما نيز موضوعي است كه مي تواند مورد مشاهده قرار بگيرد، بنابراين كاملاً از شما جداست. بايد موفق شويد « بدن» و « ذهن» را از درون به طور آگاهانه مشاهده كنيد.
  هر چيز را كه بتوانيد مشاهده كنيد و ببينيد، از خود واقعي شما جداست و شما آن نيستيد. هرگاه به پديده اي برخورد كرديد كه ديگر نتوانستيد به آن نفوذ كنيد، بدانيد آن خود واقعي شماست.

 5. #5
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: تمرینات روحی در مدیتیشن از راه دور

  حلقه دروني
  انرژي آگاهي شما به سوي دنياي بيرون در جريان است. براي مثال هنگامي كه شما به شيئي نگاه مي كنيد، آگاهي شما به سوي آن شئي جريان مي يابد. در اين هنگام شما كاملاً خود را فراموش مي كنيد و محو آن شئي مي شويد. گل زيبايي را مي بينيد و كاملاً محو و مات تماشاي زيبايي آن مي شويد و كاملاً خود را فراموش مي كنيد...
  هر بار كه چنين اتفاقي رخ مي دهد و آگاهي شما به سوي بيرون جريان مي يابد، خود شما در پيش زمينة جريان قرار مي گيريد و در واقع به همين علت خود را از ياد مي بريد.
  اگر اين مسئله همين طور ادامه پيدا كند و انرژي شما بدون بازگشت به سوي دنياي بيرون جريان پيدا كند و هرگز دوباره به شما باز نگردد، پس از مدتي كاملاً از درون خالي خواهيد شد.
  براي درك اين نكته وقتي در مقابل آينه ايستاده ايد اين تجربة كوچك را آزمايش كنيد. هنگامي كه به انعكاس چهرة خود در آينه خيره شده ايد و به چشمان خود نگاه مي كنيد در واقع انرژي از وجود شما به سوي بيرون در جريان است؛ انعكاس چهرة شما در آينه در واقع موضوعي است خارج از وجود شما. پس از مدتي سعي كنيد كل جريان را برعكس تجربه كنيد؛ يعني احساس كنيد و اجازه دهيد كه تصوير شما در آينه به شما نگاه كند و به اين ترتيب فضاي بسيار عجيب و غريبي را تجربه خواهيد كرد. براي چند دقيقه اين حالت را ادامه دهيد و پس از اندكي احساس مي كنيد سرزنده تر و با نشاط تر شده ايد و نيروي جديدي را در وجود خود حس مي كنيد. در واقع در اين لحظات گردش انرژي را به طور كامل و به صورت يك حلقه تجربه نموده ايد.
  در ابتدا ممكن است اندكي ترسناك به نظر برسد زيرا هرگز قبلاً چنين حالتي را تجربه نكرده ايد، حتي ممكن است نگاه كردن در آينه به اين صورت احمقانه نيز به نظر بيايد.
  لازم است به آرامي ياد بگيريد كه چگونه براي دريافت انرژي، باز و در دسترس باقي بمانيد تا حلقة انرژي كامل شود. در صورتي كه اين تجربه را براي چند روز تكرار نماييد، شگفت زده خواهيد شد كه چقدر شادي و سرور بيشتري احساسي مي كنيد؛ تنها چند دقيقه مقابل آينه مي ايستيد و انرژي اي كه به سوي شما باز مي گردد را دريافت مي كنيد و به اين ترتيب حلقة انرژي تكميل مي گردد و احساس سرور و آرامش بي نظيري را تجربه مي كنيد. در واقع اين حلقة كامل نشدة انرژي است كه باعث تنش و عصبيت مي گردد. اگر اين حلقه كامل شود كاملاً متمركز خواهيد بود . در مركز بودن معادل نيرو و توان است.
  حتي مي توانيد اين حالت را به صورت هاي ديگر نيز تجربه كنيد. براي مثال هنگامي كه شما محو زيبايي يك گل شده ايد و درحال نگاه كردن به آن هستيد پس از چند دقيقه جهت جريان آگاهي را عوض كنيد و احساس كنيد كه حالا اين گل زيباست كه در حال تماشاي شما مي باشد و تعجب خواهيد كرد كه به اين ترتيب انرژي بسيار زيادي كسب خواهيد نمود. همين حالت را مي توانيد با درختان، ستارگان و افراد مختلف تجربه نماييد.

 6. #6
  کاربرسایت Se7en آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۹-۰۶-۱۷
  محل سکونت
  با کالبد اختری هر جایی میشه سکونت کرد
  سن
  24
  نوشته ها
  2
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: تمرینات روحی در مدیتیشن از راه دور

  سلام
  اگه میشه یک تابیک تصویری در مورد نحوه ی درست قرار گرفتن در مدیتیشن بذارین
  منظورم نحوه ی قرار گرفتن اعضای بدنیه

  با تشکر
  واقعیت امروز افسانه فرداست پس افسانه دیروز را واقعیت بدان
  se7en

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. روند عمل مدیتیشن قلبهای همزاد _ باز كردن چاكراها
  توسط ARVAH در انجمن هاله , چاکرا , انرژی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۰ مرداد ۸۷, ۲۱:۱۲
 2. مدیتیشن شناور در رودخانه
  توسط ARVAH در انجمن مدیتیشن - meditation
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۲ مرداد ۸۷, ۲۰:۱۱
 3. مدیتیشن دوقلب
  توسط ARVAH در انجمن مدیتیشن - meditation
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۹ تیر ۸۷, ۲۱:۲۴
 4. تفاوتهای تمرکز از راه ذکر در عرفان با مراقبه و مدیتیشن
  توسط ARVAH در انجمن تمرینات روحی برای تقویت روح و روان
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۹ تیر ۸۷, ۲۰:۰۳
 5. مدیتیشن به كمك بیماران روماتئید آرتریت می آید
  توسط M.MEDICAL در انجمن روانشناسي و روان پزشكي
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۰۷ مهر ۸۶, ۲۲:۱۵

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •